Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta a hniloba tlamy

tak jak jsem si dovezla z nedělní brněnské burzy dva importy krajt královských,samec je dnes mrtvý.Včera jsem si všimla že má trošku zvětšenou levou stranu tlamy.Zašla jsem při cestě z práce k vetovi na konzultaci a když jsem dojela domů had dodělával.Měl otevřenou tlamu a uvnitř samé bílé hnisavé kusance.Celá tlama byla začervenalá na některých místech bílá a podhnisaná.Je možné aby to chytla i samice co byla v teráriu s ním?Potvrdilo se mi rčení:import je sázka do loterie.Děkuji za odpověď.

no já už si říkala že jsem si to vybrala...a ono to ještě stále pokračuje.No co už včíl.Teď hlavně ať to ta samička nelapne.Byli spolu protože borec je prodával z jedné krabice.Takže co mi radíte? Mám ji preventivně přeléčit antibiotiky nebo počkat až něco propukne?

njn import je sazka do loterie ja měl 3 hadi z impotu a uhynul jeden asi bude lepší když počkáš až se projeví nějaké příznaky aby se had zbytečně nezatěžoval antibiotiky a nestresoval injekcemi zbytečně kdyby mu nic nebylo ale bylo by lepší se zeptat někoho kdo tomu rozumí vic než já určitě někdo poradí hodně štěstí

Kontakt na veterináře zabývajícího se plazy nepiš do SZ? Každá (s prominutím) kravina se plácá na sklo a taková věc, co by mohla případně pomoci někomu v dané lokalitě, ta by se psala do SZ. :-)
Akva - preventivně léčit cosi mi vždy nahání husinu. Chtělo by to pečlivě sledovat (jestli ses ji ještě nepodívala do tlamy, myslím, že by to nebylo od věci). To v sobotu vypadala ještě zdravě, nebo sis je pořádně neprohlédla?

Počítám, že budou chtít nasadit nějaký širokospektrál injekčně (nějaké enrofloxacinum) a na výplachy tlamy Ti dají nějaký roztok. Určitě by to ale chtělo kultivaci, ať ví, s čím vlastně válčí. Každopádně pech. Ta první to odnesla vcelku rychle, tak snad tahle bude mít víc síly bojovat. Držím palce.

Ahoj můžu se zeptat jak přesně vypadala ta hniloba tlamy,jsou to fleky v ústní dutině ne jedno zhnisané místo?Objevila jsem na své nedávno koupené krajtě stroupek v místě kde vystrkuje jazyk,po jeho odstranění veterinářem jsme zjistili,že tam má zhnisanou jamku k nosní dutině,vyškrábal jí ten hnis a proplachujem to betadinem.Navíc mi nechce žrát a za týden mi zhubla z 215 na 195g což mi taky nepřijde normal,jestli třeba nemá nějaké vnitřní parazity.Včera když jsem zkoušela krmit násilím jak mi vet doporučil,tak myše pořád vyvrhovala i když jsem ho dostala až dozadu do krku,nepolikala a měla tlamu pořád dokořán,nevím jak na ni,nemám s tím vůbec zkušenosti.Jinak antibiotika nenasadil.Ještě k tomu všemu má popáleninu,tu taky potíráme.Všechno na jednu hromadu.Poradí mi někdo co můžu víc dělat?

Ahoj všichni jen chci informovat že krajťule co měla hnilobu se daří ok,žere jak kyselinka a přibývá na váze.Jsem moc ráda že to nevzdala jako samec.
No a pak mám ještě jeden dotaz: jak sundat nesvlečenou svlečku z jednoho oka(u jiné krajty).Mokrým hadříkem to nejde,nechtěla bych ji ublížit,lázně ve vodě nepomáhají.Napadlo mně co to potřít mastí(třeba Framikoinem) a potom po chvilce suchou houbičkou utřít? Dík :-)

Neni to tak dlouho co jsem neměl s léčením hniloby naprosto žádné zkušenosti. Za ty roky co chovám hady jsem nic takového nemusel řešit i přesto že mam spoustu zvířat z importu. Nedávno mi ale touto nemocí onemocněli 2 imperatoři (Chiapas) zjišťoval jsem jak to léčit a nakonec jsem se rozhodl po poradě pro 5iniekcí antibiotik Baytrill kterou jsem dával po 24hodinách a 1x za týden vitaminkomplex taktéž do svalu iniekčně. Každý den jsem vyplachoval tlamu Joxem. To je pro lidi na stříkání do krku proti bolesti. Za 3 týdny nebylo co řešit a zvířata začala žrát.

Ahoj Leny, zajdi na veterinu a kup si Tetra-delta ve stříkačce a ještě buď 3%tní Peroxid vodíku , nebo Betadine. Tetra delta je antibiotikum, který se dává na záněty a hnisavý místa. Neboj je to odzkoušený jak na krajtách , tak i boa. Léčba trvá cca 1 týden. Pokud není hniloba tak daleko, že hadovi chybí zuby, pak se obejdeš v pohodě i bez ATB. Vezmeš naředěný Betadine 50:50 s vodou, pomocí ušních vatiček namočených v roztoku Betadine, důkladně otřeš celé dásně. Vše směrem ven z tlamy hada a dej pozor, aby si nic nezanesla do krku a had to nepolykal. Po vytření Betadinem, namočíš vatičku do Tetra-delta a opět tím potřeš celé dásně. Pokud umíš píchnout injekci, pak se dává po dobu léčby každý třetí den vit.C do svalu a dává se 0,5 ml na 1kg ž.v.hada. Ale když budeš denně vytírat tlamu Betadinem a pak na to Tetra deltu, do týdne máš po hnilobě. Držím palce Láďa.

Dobré znamení to rozhodně je, nicméně určitě ještě není vyhráno. Vzhledem k vysoké citlivosti některých hadů na AB, která poškozují především jejich ledviny a játra, se občas stává, že had i po relativně úspěšné léčbě zcela náhle uhyne na jejich selhání. Tím samozřejmě nechci strašit, jen upozornit na případná rizika.

zdrec taky jsem si s tama dovezl dvě krajty královské můžeš mi prosím napsat na ICQ přidal sjem si tě až bude online chtěl bych vyloučit že jsem kupoval od stejnýho prodejce díky moc ještě jsem se chtěl zeptat jak bych poznal tu hnilobu kromě agresivitě hada nic jinýho nevidím zdá se mi fajn díky za odpověd