Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Petice proti Vyhlášce 411/2008 Sb. a petiční archy ke stažení

Jménem chovatelů "jedovatých hadů" a krokodýlů si dovoluji požádat chovatelskou veřejnost a občany, kterým není lhostejné týrání zvířat v souvislosti s jejich čipováním, aby podpořili naši petici proti Vyhlášce 411/2008 Sb.,o stanovení druhů zvířat vyžadujících zvláštní péči. Je velice pravděpodobné, že podobnou povinností mohou být v blízké budoucnosti "obdařeni" rovněž chovatelé ještěrek, obojživelníků, ptáčků, členovců a z logiky ministerského úředníka snad i rybiček...
Podle Zákona 85/1990 Sb. ze dne 27. března 1990 o právu petičním, není právo připojit se k petici omezeno věkem, takže by bylo vhodné rozšířit petiční archy i ve školách !
Postup: Stáhněte a vytiskněte si z této aktuality přílohy - Petice a Petiční arch. Petiční arch musí být řádně vyplněn tzn., že tabulka musí obsahovat Jméno a příjmení, bydliště a podpis toho, kdo se k petici připojil. Poté, co usoudíte, že máte maximum "podpisů", obětujete v zájmu českých chovatelů 10,- Kč a pošlete arch(y) na adresu uvedenou dole v zápatí na petičním archu.
Kontaktujte zooshopy, veterináře, ZOO, školy, restaurace, babičky, dědečky, zkrátka všechny, kteří jsou ochotni podpořit naší společnou věc. Ukončení podpisové akce bude oznámeno na těchto stránkách a www.kkt.cz. Vzhledem k tomu, že vyhláška již platí, není potřeba příliš spěchat, přesto platí "čím dříve, tím lépe". Děkujeme všem aktivním ! Za klub karlovarských teraristů a všech chovatelů Apophis

Musí tam být celá adresa bydliště: Masarykova 50, Kolín
Musí se to tam nějak vejít, i kdyby to mělo být v tom řádku nad sebou. Je fakt, že to mám u sebe jen v elektronické podobě a výšku řádku jsem nadefinoval na 0,8 cm. Pokud by to nestačilo, předělám to.

Není zač...

škoda že v textu není zapracováno něco z postřehů p. MVDr. Třeba to, že vlastní proces čipování se neobejde bez následného chirurgického zákroku (šití, lepení - následné jizvy) a často je nutná narkóza, protože fyziognomie hadího těla je jiná než slovenského čuvače. Ale teď je to jedno. Důležité je zajistit co nejvíce podpisů.

J.

Nevím kam tento dotaz šoupnout, a nechce se mi zakládat nové vlákno, tak ho přilepím sem:
Jak to vypadá v současnosti se snahou naplňovat tuto nesmyslnou vyhlášku ve Vašich krajích (vzhledem k tomu, že tato vyhláška už vztoupila v platnost)? Jak v současnosti postupují inspektoři KVS v jednotlivých krajích?

Sice jsem založil vlákno o průběžných výsledcích petice, ale někde se tady potuluje, tak to napíšu ještě sem. Na archy nijak nepospíchám, počítám, že tomu dáme čas do konce února, aby mohla pospisová akce proběhnout i na aktivu. Přišel první dopis z Jablunkova s 24 podpisy a jen v Kadani je ve hře nějakých pětset podpisů středoškoláků, kteří zřejmě většinou neví o co pořádně jde, ale i jejich hlasy se počítají. Pevně věřím, že někdo vezme petici také do Ládví, libereckou burzu apod.
Jak se zatím s vyhláškou pracuje nevím, ale mám informace, že některé OVS jedou podle starých pořádků...

Taky se přidávám k petici zatím mám asi 100 podpisů až jich bude aspoň 200 tak je posílám.Do měsíce musím čipovat mláďata osteolámů 3-[ abych mohl vyřidit žádost o povolení chovu zvířat vyžadující zvláštní péči . Ale moc se mi do toho nechce jsou to cites jedničky a nedokážu si představit že s nima budu někde lítat za veterinářem v takové zimě a pak do nich budou něco řezat nebo píchat no strašná představa, jenom zbytečné stresy. Doufám že ta petice bude mít nějaký účinek.Nevíte někdo co by se stalo pokud bych to do měsíce nečipoval :?: Mám s toho fakt strach takto ohrožené živočichy týrat když ani já se jich skoro nedotýkám snad jen při čištění.Jinak zdravím všechny chovatele krokodýlů a jeďáků jsem tu dnes poprvé.

No pokud je velikost těla počítána i s hlavou tak máji kolem těch 19 až 20cm.Zkusím teda přemluvit veterináře a doufám že mi s tím pomůže.Čipy se krokodýlům obvykle dávají do krku tedy spíš do horní částí za hlavou ale pan Zelinka mi řekl pokud to bude nevyhnutelné tak ať jim řeknu aby to aplikovali někde u kořene ocasu , protože se už stalo že někteří krokodýlové ochrnuli nebo měli potíže pokud se jim čip aplikoval za hlavou, ale u toho kořene je to nejméně zatěžující no tak uvidíme ale budu se snažit to co nejdéle oddálit.

No bylo mi řečeno že pokud krokodýlové nebudou nezaměnitelně označeni do jednoho měsíce tak mi nemůžou vystavit povolení a tím bych riskoval nějakou sankci.Ještě k tomu abych měl na to měsíc jsem je musel prosit, jinak bych to měl mít správně hned nebo řekli mi nejpozději do týdne.

Vážení,

kromě petice, kterou jsem ochoten také podpořit, když se k ní časem dostanu (tohoto času jsem v zahraničí), je potřeba vést také protiútok.

Před časem byl publikován následující článek:

Gal, J. 2006. Complications of microchip implantation in tortoises. Emys. 13 (4): 6-11. [gal13@freemail.hu]

Doporučuji k sehnání.

Ovšem je potřeba také ukázat, že alternativní metoda existuje a je jen problémem ochrany přírody, že ji nepoužívá. V nedávné době jsme dali dohromady článek o možnosti jednoznačné identifikace želv pomocí sledování vzájemných poměrů jednotlivých vybraných štítků plastronu doplněnou statistickými výpočty pravděpodobnosti chyby určení. Při zvolení určité metody je chyba i při značném časovém odstupu fotografování zanedbatelná, a tedy lze s vysokou pravděpodobností i z fotografie (pokud to umíte) přesně determinovat a kvantifikovat, zda se jedná či nejedná o správného jedince. Některé lidi možná tohle zjištění nepotěší, ale podle mne je to jediná cesta, jak dokázat, že čipování je týrání zvířat, přičemž zvíře se dá poznat jinak. Článek bohužel nemohu dát k dispozici, protože je právě teď v recenzním řízení v zahraničním odborném časopise.

Například u krokodýlů předpokládám, že to funguje úplně stejně jako u želv. Před časem jsem chtěl použít analýzu obrazu při identifikaci jedince pomocí postavení šupin na předních končetinách. Jsou u každého jedince uspořádány jedinečně, přičemž je velmi pravděpodobné, že toto uspořádání vytrvá do okamžiku, dokud chudákovi tu nohu někdo nezmrzačí nebo neuřízne. Bohužel jsem ale zatím nepřišel na to, jak analýzu takového obrazu naprogramovat, aby to bez problémů fungovalo. Nicméně jsem přesvědčen, že to jde!!! A lze to fotograficky dokumentovat.

Alternativní metoda podpořená peticí by nemusela být plácnutím do vody.

omlouvám za mírné odbočení od tématu

To Saalicornia: identifice krokodýlů pomocí postavení šupin by šla následnou analýzou: segmentace obrazu např. identifikací hran pomocí metody povodí - tím by se získala mapa ohraničení šupin, skoro jako otisk prstu :-) Můj obor není úplně zpracování obrazů, ale pohybuju se mezi lidma, kteří se zabývají zpracováním medicínských obrazů, takže pokud máte zájem, napište mi soukromou zprávu a dám vám kontakt na lidi, kteří by Vám mohli pomoct

U nás na severozápadě stojí jasně na naší straně. Vyzývají nás k peticím a jiným akcím, aby se ten nesmysl smetl ze stolu. Z kraje sice poslali informaci o nutnosti přeregistrování, ale nijak nás netlačí. Po telefonu mi úředník, který to má na starost, jasně vysvětlil svůj postoj, ale jako státní zaměstnanec se proti chlebodárci nepostaví...

Nechci vám nijak kazit radost z nasbíraných podpisů. Taky bych se přidala a něco sehnala, ale v tomto byrokratickém státě je to kničemu. Kdyby tady vládla demokratická vláda, tak by byla povina při určitém počtu podpisů vyhlásit referendum, což ta naše nemusí. A ani nevím proč by to dělala.
S omluvou je to dle mě házení perel sviním.

Taky bych se přidala a něco sehnala, ale v tomto byrokratickém státě je to kničemu.

K ničemu je, se nepřidat a jen mávnout rukou, že to nemá cenu. Ono když oslovíte nějaké poslance nebo ministra a máte pár tisíc podpisů na petici, tak to má větší váhu než nemít v ruce nic...

Nechci vám nijak kazit radost z nasbíraných podpisů

Nám ji nezkazíš;-), milovníci jedáků mají furt dobrou náladu, bo to může být naposled:-D.

S omluvou je to dle mě házení perel sviním.

Já už jich naházel, takže mi to už ani nepřijde.:-)