Pochlubte se - Vaše první terária a chovná zařízení 3
Terárko pro 2 ropuchy Bufo melanosticus
začátek
istalace kablu
topení
současnost
Terárko pro 2 ropuchy Bufo melanosticus
začátek
istalace kablu
topení
současnost
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Ten topnej kabel na boku asi zrovna není dobré řešení ... Ale jinak pěkné!
U tohot terárka to mám předělané a kabel je přes celou zadní stěnu, která je narozdíl od boku ze skla a líp propouští teplo. Ale u druhého to mám takhle z boku 40W kabel a v pohodě terárko vytopí během 20ti minut na 25ºC. Chovám žáby takže dovnitř kabel dát nemůžu, žárovku taky ne a topná podložka taky není moc dobrá, protože žáby se zahrabávají když se chtějí ochladit. Máte nějaké jiné řešení?
Mohu se zeptat proč ne žárovka dovnitř?
Ostatní důvody jsou mě jasné.
Terárko je moc nízké, kabel mám na termostat na stálou teplotu 25stupňů jak sem psal, kdybych měl jako topení žárovku pořád by se vypínala a zapínala, to by se obyvatelům moc nelíbilo.
Aha, takže spíš technická záležitost, že ano.
Děkuji.
Ano, jinak se žárovky používají často.
Já měl jen obavy zda mě neutekla nějaká finesa
terárko je vskutku pěkné, ale
1) nebojíte se prasknutí onoho skla na kterym máte nyní kabel?
2) ten mech uvnitř vyměňujete, nebo vám tam přežívá "dlouho". Já ho měl u hada a za měsíc byl v háji.
3) proč nedáte ten kabel (popř topnou desku) dovnitř na bok, nebo strop (tam by žábám snad nevadil, nebo ne?)?
(tím nepoučuji. o žábách vím prd a tak chci získat nějaké praktické informace chovu)
No pěkné bych zrovna neřekl, spíš praktické (rozdělitelné na 2)s kvalitním větráním, ideální svýma rozměrama k chovu pozemních žab.
1)Nebojím, na povrchu kablu je cca 50stupňů (nehřeje neustále ale vypíná se po dosažení určité teploty)a sklo je vystužené umělou stěnou.
2)Vyměňuju, ale jelikož mám fluorescenční zářivku vydrží cca 3-4měsíce.
3)Kontakt žáby s rozehřátým kabelem by nedopadl dobře..mají moc citlivou kůži, kabel u stropu by se použít dal, kdyby bylo terárko vyšší a kdyby strop nebyl jediná část odkud je do terárka pořádně vidět.
Praktické informace asi nic moc, vše je to o dispozicích terárka.
Vytápění terárek mám řešeno taky tímhle způsobem, akorát používám dtátosklo a zvenčí je polystyren, maximální spokojenost. Výhodou je to, že se nemusí do terária zasahovat kabely..., veškerá výměna spočívá vně nádrže. U corallusů pracuje tento systém na 1-čku, zvíře si najde v teráriu místo, které mu plně vyhovuje. Musí se ale rozumně pracovat s watáží, aby sklo nebylo horký.
Tak jsem se koněčně dostala k tomu sem vložit fotku svého prvního terária. Je pro agamu vousatou - mého prvního ještěra. Chtěla bych vám všem, kteří mi radili s různými vychytávkami, poděkovat. Můj speciální dík patří hlavně Luciferovi, který byl mojí hlavné inspirací a rádcem. Ještě ho samozřejmě budu vylepšovat. Nedávno přibyla pěkná vrbová členitá větev. Hodlám na jednom větrání přidělat ještě posuvná dvířka, aby bylo možné regulovat množství vzduchu vyměňovaného s místností. Mám doma celkem proměnlivou teplotu a zatím provizorním zakrýváním větrání se mi daří aby se to nepromítalo příliš v teráriu. Agamka už je v něm měsíc a myslím, že se jí tam velice líbí.
To mi připadá zbytečné, agamy nejsou ze zkumavky a opravdu je několik stupňů sem tam nerozhodí. Navíc větší škodu podle mne nadělá horší větrání než občasně nižší teplota. Pokud mají agamy pod žárovkou alespoň přes 30 st., tak bych to vůbec neřešil. Poklesy jinde v teráriu nevadí a v noci také ne (předpokládám, že doma nemíváte pod 15 st.).
Tu vaší obyč žárovku bych ještě vyměnil za solidní výbojku s UV A i B, např. 100 w plošnou T-rex a agamy budou zaopatřeny dokonale.
No celkem chladno u nás je, v noci někdy i pod dvacet, ale je fakt, že v přírodě jde telota klesá asi ještě víc. Zvířata se ale ještě dlouho můžou hřát na rozpáleném písku nebo kamenech. Dělá mi trošku starosti, že jde teplota po zhasnutí hrozně rychle dolů. Když zavřu horní větrání, omezím tím odchod teplého vzduchu ale spodním větráním se stále může vzduch vyměňovat, takže ráno je tam pořád alespoň o dva stupňe tepleji než v místnosti. 100W výbojka mi přijde moc silná, měli jsme tam 75W obyč žárovku a byly z terárka kamna. Pokud vím tak slabší se moc nedělají. UVA a UVB má ze zářivky. Vím že je to slabý zdroj, ale agamka se může dostat až téměř k trubici - po větvi, která ještě není na foto a v létě budeme určitě slunit.
Ona ta výbojka zas hřeje trochu méně než bodová nebo infra žárovka, ale dělá se velmi kvalitní zdroj Bright sun, která má 70W. Jinak já používám 100 a 160 w t-rexky i v teráriích cca 100-120 x 50-60 x 60-80, kde díky kvalitnímu větrání (prakticky celý strop) není z teplotou problém a vysoká je opravdu jen přímo pod žárovkou.