Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myši

Už jsem se poučila a nejdříve si pročetla většinu vláken a zadala spoustu různých frází do vyhledávače, ale odpověď jsem nenašla. Jaký je rozdíl mezi jednotlivými stádii (kromě velikosti)? Co znamená, že je myš odstavená a kdy je vhodné toto stadium používat ke krmení? Děkuji za odpovědi :)

ono mezi holatkem a odstavcetem je jeste dost velky "kus cesty". Je dobre postupne zkrmovat porad vetsi mysata a dostavat se tak na ochmyrena az osrstena mysata a nasledne skakavky. Kdo si mysi sam nechova, asi si moc vybirat nemuze. Obecne s tim jak roste had by mela rust i jeho korist.
Pro predstavu - tuhle hantyrku pouzivame "u nas"

-mysatko (to je asi jasny, je to proste ruzovy hole, bud cerstvy malinkaty nebo odrostly nekolikadenni)
-lezatko (ochmyreny batolici se plysak, u potkanu tzv. "burtak" :-)
-skakavka (myse co uz vidi, ale stale je to prcek a upiji od mamy)
-odstavce (odrostla, plne samostatna mys)
- velka mys (dospelec)

Samců může být víc, ale perou se a nedělá to dobrotu, nakonec stejně páří jen ten dominantní a ty druhý utiskuje a někdy až stresem hynou. Obecně se chová skupina o 1 samci a 3-6 samicích. Plně dospívají zhruba ve 2 - 3 měsících. Samice je březí 3 týdny a myšata kojí cca měsíc, takže teoreticky může mít mladé každé 2 měsíce. Mívají 4-8 holat, výjimečně méně nebo více. Přez zimu a letní horka bývá produkce obecně nižší.

Ale klidně můžeš mít i mladý častejc třeba když samice ještě kojí tak může bejt znova březí. U mě v chovu samice mívají mladý třeba 9krát za rok když se daří.A s tima samcema je to jak říkal krokodýl já mám skupiny 1:5 a odchovy se mi docela dáří, tak hodně štestí při chovu:-)

dík vám ....... sem si říkal že bych něco začal pro regiusku at nemusím furt kupovat...... a taky se stává že někdy myši nemají tak proto. Budu je mít na dvoře v dílně (aby v baráku nesmrděli .... ale nevím co v zimě :-[:-/ )

Já mám skupinu 1 samec a 5 samic a občas se mně stane, že samice celé hnízdo sežere. Samici před vrhnutím odděluji. Po poradě jsem přidával do krmení psí granule, ale stejně se někdy stane, že je sežere. Mám se jich, co to dělají zbavit a vyměnit? Co se týká žrádla a pestrosti stravy si myslím, že je dost kvalitní.

Nejakou dobu jsem chovala mysi a potkany a dost jsem se o to zajimala. Zerou je ze dvou hlavnich duvodu: stresem a z nedostatku vapniku a bilkovin. Kdyz ji pred porodem oddelujes, tipla bych si na ty ziviny. Dost spolehlive funguje ty mysi nabidnout tvaroh, jogurt, vareny vejce, treba i vareny maso. Vysvetluju si to tak, ze kdyz zere zrni a zeleninu, nema v tom dostatek latek pro tvorbu mlika. Ty mladata ji odvapnujou a vysavaj, takze kdyz ma mys volit mezi tim ze ji uplne vycucnou nebo jejich smrti, voli jejich. Bez ni stejne umrou, takze je to celkem logicky.

mám 3. letou dceru a ta je s oblibou dává hadům do terárka. Manželka, ta zase každé hole div neobrečí. Mám i párek křečků syrských, ty mají kolem 8 mladých a po 3. dnech jsou jako myši skoro po 14. No ono kupovat holata ve zveráku za 8,- kus a při spotřebě 12ti za týden se po krátké době chování myší bohatě zaplatí a proč jim nedopřát trochu toho žvance. Já se také rád dobře najím, jakož ostatně i ty a ostatní také. Nemám pravdu?

Jj, souhlas, to uz se pak vyplati. Navic kdyz jsou to odsouzenci na smrt, tak at se maj pred tim aspon dobre. Ja jsem takovej cvok, ze kdyz mi huhle v zime jedna myska nastydla a krmit jsem mela az za tyden, tak jsem ji dala do terarka ohrivatko a za dva dny uz nekaslala. :-)Usinala mi na dlani a byla fakt kouzelna. Jediny duvod proc ji nechovam jako mazla je, ze vsude ucuravaj a ten smrad se neda.

vy ženský jste moc velké citlivky, nic ve zlém. Chlapi si hrajou na tvrďáky a většinou to je obráceně. Ale myši mně zrovna nic neříkají, vůbec hlodavci typu potkan, osmák ap. A kočky!! Jednu jsem vyženil a druhou si drahá pořídila před 14 dny. Ona zase nemusí terarijní zvířata. Co máš za druhy? Já mám chameleony, anolise, phelsumy, gekončíky noční, korálovky a hroznýšovce duhové. Začal jsem s tím zhruba před půl rokem, takže jsem úplný začátečník. Tady chytám moudra.

Co zkusit mastomyši?Teď jsem je třikrát po sobě kupoval,regiuska je ve svleku,takže už je mám /tedy zbytek/ skoro týden a je to v pohodě,nesmrdí.Myši, to je opravdu masakr.Je fakt,že jsou to pěkně divoké a kousavé potvory.Je náročnější odchov,než u myší?/dotaz pro krokodýl atd./

V podstatě to je podobný a je fakt, že mastomyši prakticky nesmrděj. Myši cítit jsou, ale 2x denně je fakt čistit nemusíš;-), ale nechce to mít příliš nadupané bedny a chce to vyšší vrstvu hoblin. Pokud u myší vyměníš komplet, tak si to stejně hned označí a smrděj stejně, takže 1x až 2x týdně bohatě stačí, ale do bytu to není.

tak můžeš použít nějaká akvaria klec neni moc vhodná přece jen škvíry mezi mřížkama jsou docela velký a malý myši se klidně protáhnou.To je pravda že to smrdí ja je mám ve sklepě a čistím je tak jednou za tejden a na dno dávam hobliny. A s tou teplotou to počitej tak neco kolem 21C

Co dáváte myším za žrádlo?Dal jsem jim zrní a bylo hned pryč........... nechci pořád kupovat něco k žrádlu (to by se mě apsolutně nevyplatilo) Nedá se jim dávat jen chleba, granule pro psa nebo podobné hovadiny co se doma najdou ZADARMO ?

Tak pdívej se...jakou potravu dáváš myším dáváš vlastně i hadovi.Takže na krmení myší nešetřím a dávám jim zrno,piškoty,tvrdý chleba a rohlíky,tvaroh,občas cvrčka nebo švába atd..pokud je nechceš vydatně krmit tak snad s teraristikou ani nezačínej a kup si radši plyšáka

No vidíš,píšeš že se to nevyplatí.Ty si jeden z těch co na teraristice chtějí zbohatnout.Teraristiku mám jako koníčka a dávám do něj většinu peněz.V textu vidím jak ti na teraristice záleží.Prosímtě radši opravdu s tou teraristikou nezačínej.

OK dobře všem se omlouvám ..... i krtkovi. krtku: Já na teraristice nechci zbohatnout ..... mám hada jako "mazlíčka" (nemám pár.... nechci je pářit.... nechci prodávat mláďata) nemyslím si že bych na hadovi šetřil ... to rozhodně ne. Jen jsem uvažoval na chovem myší na krmení (protože u nás někdy nejsou k sehnání) .......... Jen se mě prostě zdálo moc dávat za myši (za 2 dny) 50kč .... za to bych hadovy koupil 5 myší. Koupím pro ně ty granule pro myši....;-)

to zrní za 50,- je taková tá směs co se dá koupit

jasně to provádají zlatokopové ve zverimexech pro dětičky co mají jednho čunkaráka. Předražená směs pšenice, prosa a slunečnice. Navíc, tato směs je šíleně neefektivní, protože hlodavci si z toho vyber jen něco a zbytek zahrabou do substrátu a povětšinou znehodnotí vlastními výkaly.

Zkusím ti to upřesnit. Je to opravdu tak jak píše kdosi nade mnou. To co dáš krmným hlodavcům, dáváš hadovi. A rouhodně nedoporučuju šetřit.
Dnes je v každém trochu větším městě nějaká ta mísírna krmiv a valná většina z nich dělá i hlodavčí granule. Potkánům dávám TEKRO a tvrdý chleba (ten nosí kumpáni - takže se dá říct, že je zadarmo), myším a mastomyším dávám Myší granule ze ZZN Šternberk. Kilo vyjde asi na 8 Kč. Všem potom také zbytky zeleniny a ovoce z kuchyně (šlupky brambor, mrkvě, košťály zelí, brokolice, salát atd. Ale ani ty zbytky nejsou "zadarmo". A jednou týdně psí granule jako přilepšení a zdoj bílkovin a proteinů. Občas vejce na tvrdo či lučinu.
Záleží jak početný chov hadů máš, kolik těch myší měsíčně spotřebuješ. Pokud je to do cca 10 ks, nevyplatí se myši chovat, ale spíš najít nějaký dobrý zdroj (chovatele). Vesměs bývá problém koupit hlodavčí granule v menším než 40-50 kg balení.
Nevím, za kolik si vyrobím myš a ani se to nepokouším počítat. Chovám si je sám, zabere to sice určitý čas a námahu a také trochu těch peněz. Za to si můžu dopřát ten luxus, že mám vlastně krmení, kdykoliv si vzpomenu v libovolné velikosti. A navíc, vím, z čeho jsou ti mí hlodavci živi.

:puff:

PS. pokud někdo napíše trochu jiný názor než očekáváš, není důvod používat invektiva. Ale omluva se přijímá. Jak psal Para, jsme všichni rádi, že tato diskuze má velice slušnou, odbornou a kultivovanou úroveň ;-)

GG: Jestli si dobře pamatuju a s nikým si tě nepletu, tak bys měl být z Olomouce, tak mě prosímtě napiš kde je tady ta "mísírna krmiv". Já pro svoje myšáky kupuju ty směsy ze zverimexu, kde stojí ten mini balíček 25 kč a více. Mám jenom dva hady tak odchovávat myši není asi nejchytřejší, ale chcu to zkusit. A kde bereš ty hlodavce? To si je všechny pěstuješ, nebo odebíráš od chovatele? Já je zas beru ze zveráku znám jich v OC celkem 4, ovšem jen dva za něco stojí, tam je (ne vždy mají), nepočítám ten v Olympii, ten je superdrahej. Tak kdybys náhodou znal nějakej kvalitní pro hadaře a nebo věděl o nějakym chovateli hlodavců, tak se taky zkus svěřit.

bylo to ve zverimexu ..... koupil jsem to jen jednou. Mám krajtu královskou .... já ty myšiska vlastně nechcu množit ale jen udržet na živu. Bydlím na vesnici a když jedu do města tak se stane že tam ty myši nemají :-/. Tak jsem koupil do zásoby.... (ptal jsem se v našem "jzd" ale žádné zrní nemají (že už se jim to nevyplatí pěstovat)). Zatím myši dostávají chleba, sem tam rohlík (ten jim jede), nějakou tu psí granulku, a ořechy + kousek špeku...... prostě výjmečně nějaké dobroty.

Na Moravě bylo vždycky zrna dost, ne?;-) Pouhé udržení myší bohatě zajistí pšenice (do 5,- Kč/kg), tvrdé pečivo a trocha zeleného na přilepšenou. Pro odchov lze občas obohatit živočišnou složkou. Myší granule jsou k dostání za cca 15-20 Kč/kg (50 kg pytel) podle typu a výrobce, např. Eypi (Ostrava) aj.