Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno násilné krmení

Nazdárek všichni,
mám malý problém s asi 30 cm dlouhou guttatkou. Nechce žrát a jelikož byla docela hubená, přistoupila jsem na násilné krmení, jenže bych nerada, aby si zvykla. Nemá někdo nějaké rady ohledně násilného krmení nebo nějakou fintu, aby začala žrát sama??

A dělal ten doktor sonografické nebo rentgenologické vyšetření, je to teda dost drahé (obojí tak za 500 až 600), ale mohl by něco vidět, může jít o různé defekty vrozené nebo získané, u těch všech pro(pře)křížených a inbreedingem po mnoho generací zatížených guttat se může stát kde co. Srůsty, nádory atd. Otázka je potom smysluplnost léčení nejde jen o finance (i když peníze jsou až na prvním místě:-D), ale jestli je to vůbec řešitelné. To se ale pozná jen důkladným vyšetřením.

Konzultovala jsem s veterinarem to sono a rentgen. Protoze ma had 40cm a je tlusty jako tuzka, nebylo by na sonu nic videt. Rentgen taky nema smysl, je to mlade a tak bude mit zatim spis chrupavky nez kosti. Nic by tam nevidel. Výplach střev nedoporučil, nevíme jestli tam neni prekazka. Cekam na vysledek rozboru trusu kvuli parazitum. Had se dneska zase zhorsil. Obratim se na jineho specialistu, s tamtim jsme se shodli, ze uz nic nevymysli. O penize mi vubec nejde, muze to jit do tisicu, jen at se uzdravi. Dokud budu mit pocit, ze muzu neco udelat, tak se budu snazit.

Já myslím, že sono by šlo, akorát musí použít velmi jemně čtoucí sondu a tu každá nemá. Spíš na nějaké větší klinice. Nevím přesně, ale pokud tam je dlouhodoběji nějaká překážka, tak není co ztratit, jedině by byla šance, že se to uvolní. Můj známý veterinář to řeší tak, že hadovi vlastně jakoby přes kloaku tlakem vody střeva naplní a jakoby nafoukne (s citem) a případná překážka se může uvolnit a společně s tím tahem odcházející tekutiny se může posunout až ke kloace. Ovšem je fakt, že u tak malého hada je cokoli dost obtížné a taky nedokážu odhadnout tu úspěšnost, protože většinou se zaním lidi dostaví až když už je pozdě a je tam velké poškození střev a tím pádem spíš pak umírají na další komplikace, druhotné infekce a sepse, ale schválně ti na něj dám telefon, je to takovej mladej koumák, tak by ho mohlo něco napadnout nebo ti poradit někoho, kdo s tím má více zkušeností. Jmenuje se MVDr Jan Pokorný, tel.:732 573 317.