Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zimovanie v.renardi

Zdravím
Zimujem tento rok prvý krát 15-mesačný pár zmijí Vipera renardi.Momentálne su už piaty deň v nevykurovanej
pivnici pri teplote 15 C.Z minulého roku mám odsledované (zimujem tam guttaty a carinaty),že v tej miestnosti klesá teplota,keď začne vonku mrznuť(začiatkom decembra) na 9-10 C.Chcem sa spýtať,či je to pre ne vhodná teplota,či bude lepšie
ešte ich premiestniť na chladnejšie.Mám možnosť dať ich do chladničky pri teplote cca.7 Čo by ste poradili?Nechať ich v pivnici a počkať,kým sa ochladí,alebo chladnička?ďakujem Peter.

Mám takovej menší problém s letošní 0,1 V.renardi. Celou dobu co jí mám, žrala sama bez problémů dospělé cvrčky, živá i mražená holata, ale teď nějak přestala přijímat potravu. Cvčků si nevšimne vůbec a k holeti jen čichá a šťouchá do něj, ale jíst nezačne a zase se odplazí. Je poslední dobou docela aktivní a pořád se snaží dostat ven z terária nebo se snaží zahrabat. Napadají mě dvě možnosti, nakrmit jí násilně, což se mi moc nechce, když tak hezky žrala sama nebo jí třeba jen na 2 měsíce zazimovat, jestli jí to nepomůže spravit chuť k jídlu. Původně jsem ji takhle mladou zimovat nechtěl, ale teď mi to přijde jako nejlepší řešení, máte někdo s podobným problémem zkušenosti?

Zdar,
tenhle problém jsem zažil s miminama M.l.turanica - normálně jsem je zazimoval (vůbec jsem se s nima nepáral),
sice "jen na měsíc" při vyšších teplotách, ale po zimování začaly žrát zase jako prokopnuté.
Sice se tvrdí že letošní mimina se nazimují, ale pokud had přestane žrát a vypadá v dobré kondici - vůbec bych se toho nebál.
mara