Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rady k chovu elaphe guttata

Zdravím,
začínám s chovem užovky červené, tak bych potřeboval trochu poradit. Má cca 30 cm, pěkný kus. Mám ho zatím v bývalém akvárku 95x25x45. Čím ho mám zakopit, aby to větralo? A není to na tak malého hada velké???? Měl bych kvůli dobrému svlékání rosit každý den? Na papání dostane každý týden jedno malé hole. Je to tak správně? Kdy bych měl zvětšovat dávky? Díky za každou dobrou radu do života

Akvárko je na nic. Za prvé, nevyřešíš větrání, za druhé máš "krkolomný" přístup do něj. Predátorem, jehož se hadi bojí nejvíc, je dravý pták. Pokud přistupuješ do terária seshora, zbytečně hada stresuješ. Pořiď si terárium s přístupem z předu. Na všech burzách potkáš někoho s nádržema, případně si nech slepit od sklenáře. Co se týká rozměrů, volil bych větší hloubku terária. Pro hady velikostí a způsobem života podobných gutátě jsou dostačující rozměry terária zhruba 70 x 50 x 40 (š x h x v) cm. Miska na vodu, úkryt případně větev na šplhání je samozřejmostí. Rosit stačí 2-3 týdně, případně jeden roh udržovat vlhký stále. Denní teploty cca 23-25°C s možností lokálního ohřevu (bodová žárovka, topný kámen) až ke 32-35°C. Noční pokles na běžnou pokojovou teplotu (noční), tzn. 16-18°C. Co se týká krmení, krmit následující den po defekaci (vysrání), dávky zvyšovat s postupujícím růstem. Pokud sežere hole a šmejdí dál, zkus nabídnout další. U mláďat je výhoda, že nepřekrmíš ;-)