Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brachypelma smithi

Mám pavouka Brachypelmu smiti,stáří 7 svl. jedl minulý týden a pak se zahrabal do úrkytu, vchod si zaházel hlínou a už je tam cetý týdenJe možné,že se svléká? Jak dlouho to trvá.Mám ho tam tak nechat?

Zdarec, nepíšeš nic o podmínkách chovu, ale že by se pavouk v 7.sv. svlékl po týdnu se mi jeví jako nepravděpodobné, možná se na svlek teprve chystá, pak stačí vyčkávat, muže to trvat i měsíc. Další příčinou by mohla být instalovaná žárovka, kdy se pavouk snaží uniknout z dosahu světla. Nechej jej v klidu, popiš podmínky chovu, určitě nemá smysl jej "vyhrabávat".

u sitky se mi to zatim nestalo pac tak malou mam v krabicce ale naprikad brahcypelma vagans se mi takhle zakopala na mesic a pak se svlekla.ale bude to v pohode doporucuji zminovane terarium popr krabicku opravdu neni vhodny velky prostor, a ukryt stylem treba kouska kury oprit o stenu potom muzes vydet co tam dela:

mej se hezky;-)

Myslím, že velký prostor nevadí. Pavouk si jen našel svůj "prostor" - úkryt. Je to normální. Zemní druhy stráví v úkrytu nebo jeho nejbližším okolí většinu života, pouze dospělí samci odchází hledat samice. Menší prostory jsou pouze vhodnější vzhledem ke krmení, přehlednější a z hlediska skladování, pokud je těch pavouků více. Jinak majitelka psala pavouk ve stáří 7. svleku, to neznamená, že se před týdnem svlékl, já to pochopil, že ho před týdnem nakrmila, případně získala a že je ve věku po 7. svleku. Takže se klidně svlékat může.

Sklipkani vydržej bez potravy i několik měsíců a ještě nějak nestrádají (samozřejmě záleží na stáří sklípkana - protože čím menší tim častějc krmit), jinak velikost potravy by měla být asi jako hlavohruď (může být ale i větší) a abdomen (zadeček) pavouka by měl být uměrný hlavohrudi. Neni dobré pavouka moc překrmovat... Ještě k tomu zahrabání - je možné že se bude svlékat a nebo se chce prostě jen schovat, neni nejlepší když mu tam furt někdo leze nebo čumí... jinak hodně uspěchů v chovu:-) - čau