Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Thamnophis sirtalis

Chtěla bych se zeptat jestli je možná alimentární otrava z rybího filé zakoupeného v supermarketu ? Celkem jsem měla 6 tříměsíčních mláďat Thamnophisek, 3 si dali filé bez kostí jemně nakrájené a 3 nechtěli. Do rána jsem tyto žeroucí mláďata našla mrtvé. Žijí ve společném terárku.

taky jsem mel sirtalisky, presneji Thamnophis sirtalis parietalis, krmil jsem zizalama a dalsim takovym slizkym bordelem,ktery zije na vlhcich mistech....Samozdrejme zaklad krmeni bylo rybi maso, o rybach se neda mluvit,kdo vi jak vypada cerstve narozena sirtaliska vi o cem mluvim, jsou jako spejle....casem az to velikost hadka dovoli bych urcite presel na zive rybky vhodne velikosti.Kazdopadne rybi maso je vhodne cerstve, mrazene bych daval pouze v krajni nouzi, protoze pri mrazeni se nejak likviduje vitamin B, thyamin.Muze dochazet az ke krecim a nervovym porucham ktere jsou zpusebene prave avitaminozou.Jinak az na to krmeni jsou to vdecni hadci..tady jedna moje siraliska:)
[http://www.reptilweb.wz.cz/fotogalerie/hadi/thamnop hissirtalisparietalis/thamnophissirtalisparietalis1 .jpg]

Já myslím, že je u nich i fajn to krmení, měl jsem Th. s. sirtalis a mláďata dobře baštila žížalky, nitěnky a malé paví očka, u větších už vůbec nebyl problém, sežrali prakticky cokoli, co bylo "slizké" - slimáci, žížaly, plevelné rybky. Holata jsem nikdy nezkoušel, nějak mě to ani nenapadlo, nebyl důvod. Rybky jsem dával buď živé do mělké misky s vodou nebo čerstvě klepnuté na mističce. Vitamíny jsem tím pádem neřešil, mražené cokoli nikdy neviděli. Je škoda, že z terárií prakticky vymizeli. Jediný problém mláďat je, že se prakticky všude protáhnou:-D.