Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmení Krajty královské

Prošel jsem celou poradnu a nenašel jsem odpovědi ohledně krmení Krajty.Mám doma 1/2roku starou Krajtu,žere bez problémů.krmím ji tak 1x za týden(občas 1x-za 14 dní)- Ted ten dortaz.Jak často a jakou velikost myši ji mám dávat ke zdarnému vyvoji.vetšinou to jsou malé skákavky.Dík moc

Nepíšeš jaký druh. Půlroční krajta královská nebo krajta tygrovitá tmavá, to je celkem rozdíl. Pokud se jedná o první druh tak v půl roce má okolo 50 až 60 cm. V této velikosti zvládne bez problému odstavenou myš. Stačí tak dva kusy za týden až deset dní. Tmavka (nebo mřížkatice) může v půl roce mít 100 až 150 cm a v této velikosti přijímají odstávčata potkanů v množství dva až čtyři kusy za sedm až deset dní. Zvolil jsem nejběžnější druhy krajt, které jsou chovány. Snad jsem vám pomohl.

Je to krajta kralovska.Odstavenou to mysliš jako malou???.davam takovou stredni 1xtydne.zalezi na tom jakou maji.Spis by me zajimalo odkdy muzu davat dospelou a v jakym intervalu.Myslim ze by bylo optimalni 1x-za 14dni dospelou myš.Abych ji neprekrmoval nebo naopak "netrpela" hlady-Dik

Ahoj všiml jsem si tady odpovídaš na dost dotazu a je vidětm že tomu hodně rozumíš.Chtěl bych tě požádát jestli by jsi mě nedal na sebe nějakou kontakt,kdybych potřeboval odbornou radu.Třeba mail nebo ICQ.dík petr. petr.sendry@seznam.cz

Tak trošku jsem přehlédl nadpis:-D, tam je to jasné - regiuska. Jinak můj mail i icq je tuším v mém profilu. mail: ondra.skach@seznam.cz
Odstavenou myškou myslím tu velikost, co prodávají ve zverimexech, taková střední velikost. Krm tak v týdenních až desetidenních intervalech dvě myšky nebo jednu velkou. Důležitý je krmit dostatečně neboť regiusky si někdy dají dobrovolný půst a pak klidně dva měsíce nejí.

Nemusí to být striktně sedm až deset dní. Minimálně by to mělo být tak tři až čtyři dny u mláďat, častěji ne, aby to stihli dostatečně stravit a hned se jim tam nehrnula další dávka. Maximum je u mláďat těch čtrnáct dní (poud nemají dobrovolnou pauzu) a to jen výjimečně (delší nepřítomnost). U středních až dospělých ten interval nemusí být tak přesně dodržován, ale čtrnáct dní bych nepřesahoval, pokud to není nezbytně nutné. Samozřejmě dospělá, ale i mladá regiuska ve většině areálu rozšíření mají přirozené několikaměsíční období hladovky v období sucha, aniž by se to nějak negativně projevovalo na jejich kondici. Toto období často dodržují i v péči člověka. Takže v nouzi může být hladovka i delší. Pokud ale sama bez problémů žere zbytečně bych to nad těch deset až čtrnáct dní neprodlužoval.

Dík moc.tohle přesně jsem potřeboval slyšet.Jinde jsem se nic moc nedočetl.jen kusé info.Od tebe je to naproste přesné.dík moc.Mladata jsem krmil jednou za tyden.problem je u nas mysma.jeden zverak a problemy.takze vina neni na moji starne.mam jeste dve guttaty,ale ty jsou dospeli,takze jim dávam jednou za 3-tydny.podle toho jak jsou myši.kámoš ji totatlne překmil.je to samec takže je větší.Já mam 2 samice.I veterinař mu řekl,že to přehnal.Měl i tukové boule.Ještě jednou dík moc. V budoucnu bych se chtěl pokusit o rozmnožení.tak se kdyžtak ozvu,dík moc.Ale to až tak jí budou 3roky,dík Čau Petr