Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytamíny pro Hroznýše

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké vytamíny by měl dostávat Hroznýš královský. Jestli je teda dostávat má. Musí mít i UV záření? Děkuji mnohokrát. PS: s tím kuřetem na krmení sem si to rozmyslel a raději dal Mickeymouse:-D

Děkuji mnohokrát beru na vědomí.Tak už mám pro Hroznýše nařezané,nalakované a připravené terárko 150x70x55cm(dxšxv)z OSB desek jen ho sešroubovat:puff: Myslíte že jedna vrstva nitrolaku stačí? Bude tam mít větev na šplhání, velkou nádobu s vodou,pod květináčem žárovku 60-100W dle potřeby,topný kámen 25x20cm(nebude malý?),jako podklad štěpky z tvrdého dřeva a krmení-2potkani za deset dní občas čtrnáctidenní půst... Ještě něco bych měl zařídit aby byl spokojený?:-D

Tak popořádku, v dospělosti by měl mít terárko o rozměrech minimálně cca 160x80x90. Co se týče teploty tak denní udržuj cirka na 27°C a možností lokálního vyhřátí (pod žárovkou) na 35°C. Noční teplotu můžeš nechat klesnout na pokojovou teplotu cca 22°C.

Ten kámen je tak pro pískle, pro dospělího hroznýše je samozřejmě malej, navíc si myslim že se stejně bude zdržovat pod žárovkou když se bude chtít vyhřát, takže bych tam ani ten kámen nedával.
Ještě bych doporučil tu žárovku, pokud jí budeš mít v květináči ještě hadovi zespoda znepřístupnit nějakým pletivem.....hrozí popápení.

Co se týče podestýlky tak bych jednoznačně doporučoval Lignocel, je to kokosová drť a koupíš jí v každym zverimexu za cca 30,-kč jednu briketu.
Dřevěný štěpky jsou docela nebezpečný v případě že by je had pozřel spolu s kořistí, páč dřevo nedokáže strávit a hrozí tak ucpání střev.

A nakonec to krmení.............myslim že tak nějak jak to píšeš ;-)

Ahoj, ja sam proti lignocelu vubec nic nemam :), sam ho dlouha leta pouzivam. Ale je na nej take moc nazoru a v podstate stejnejch, jak na ty stepky. Dobra je raselina s raselinikem a piskem a mnoho dalsich substarrtu - kazdej pouziva neco amlinko jineho. Ja hroznyse nechovam a ani o tom neuvazuji, ale predpokladam, ze musi mit poradne TRUSY :-/:-), takze uvazuj nad suvstratem, na kterem se ti budou dobrer sbirat, coz lignocel bezesporu je. VH

Sice pozdě, ale přece. Nejlepší je ten silikon použít předtím, že desky sešroubuješ. Silikon namazaný uvnitř ve spáře nejen konstrukci zpevní, ale taky vydrží věky. Na menších teráriích dělám totéž přímo lakem a je to super. Sešroubovat velmi volně, nalakovat spáry zevnitř, sešroubovat napevno. Drží a těsní.

Ahoj. Uvidíš ako bude rásť ale malo by to stačiť, výška stačí určite. Ja som mal OSB 3, natrel som dvakrát, na špáry silkón, na spodok omyvateľná tapeta. Podklad používam rašelinu alebo rašelinu s pieskom. Ja vyhrievam sklenené 160x75x75 dvoma 25W žiarovkami na 30°C. Kŕmenie vyzerá OK.

Větrání- mám v levém boku ve spodní části dvě větračky o průměru 40mm a v pravém boku v horní části to samé. Stačí to? Nestačí spáry jen přelakovat? Tak myslíte že bych tam kámen nemusel mít vůbec? Kolega tady píše že výhřívá skleněné terárko 160x70x70 dvouma 25w žárovkama, ale dřevo je lepší tepelný izolant ne? Jinak mnohokrát děkuji všem co k mému dotazu přihodily svůj názor...