Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rada k chovu korálovky sedlaté

Prosim o radu zkušenějších, přemýšlím o chovu korálovky sedlaté , je to velkej problém chovat ji v akváriu než v teráriu?? přece jenom to maj asi v genech (obavy z ptáků atd...) Uplnej začátečník nejsem ,ale s hady nemam moc zkušeností. Mohl by mi někdo poradit ze zkušenosti s čim je nejlepší začít?? (můj tajný sen je hroznýš královský ,ale zatim na něj neni místo). Za odpovědi diky

dovolil jsem si upravit nadpis dotazu (Opravil a natřel GG) (GG)

Mam další dotaz jak mam udělat stěny uvnitř? přemýšlel jsem o polystyrénu ,který se pak natře lepidlem ve směsi s pískem máte s tim náké zkušenosti? A čim bych měl krmit hada než dospěje? a je potřeba mu dávat náký vitamínový doplňky? A jakou žárovkou mam udržovat teplotu ? jelikož je had přes den zalezlej tak nevim jakou mam přesně pořídit. za odpověď diky moc

Mě se osvědčilo na vytvarovaný polystyrén použít nátěr epoxidovým dvousložkovým lepidlem a ještě za čerstva posypat jemnějším pískem. Na takto zdrsněnou stěnu jsem používal několik (2 až 3) nátěrů lepidla na obkladačky,pro zpevnění lze každou vrstvu proložit tím epox. lep. a pískem, ale u menších hadů to není tak nutné a na závěr jsem vše natíral matným Balakrylem. Osvědčily se mi spíš tmavé odstíny, ale to už je spíš umělecká záležitost, pohrát si zbarvama a tak. Špatně to nevypadá ani přirozeně bez barvení.
Žárovka stačí slabší, podle velikosti terárka a větracích ploch. Většinou stačí 25 W nebo bodovka 15 W, chce to ozkoušet, aby pod žárovkou na substrátu bylo tak 28 až 30 st., ve zbytku terária by mělo být tak okolo 22 až 24 st. V noci stačí okolo 20 i méně. Žárovku zavěs k jedné straně terária, vznikna tak na druhé straně chladnější část a had si sám vybere, kde zrovna chce trávit čas. Ideální je vytvořit úkryt z delšího kusu kůry (nebo ze dvou), aby zasahoval jednou stranou pod žárovku a druhou do chladnější části, tím má had zajištěnou možnost úkrytu v různých teplotách. Samozřejmostí je dát do chladnější části terária mělčí misku na vodu, osvědčily se mi tmavěhnědé plastové podmisky pod květináče o průměru asi 10 cm. Krm zatím holaty až osrstěnými myšaty, asi 2 až 3 ks za týden, 60 cm korálovka už zvládne myšku před odstavením nebo hole potkana, v 80 cm zvládne odstavené myšky. Od 70 cm výše můžeš prodloužit intervaly krmení na 10 až 14 dní, u dospělých krm tak po těch 14 dnech.

Akvárium (je to teda klasický terárko pro želvy ,ale plošinku odstranim) je velký 80x40x35 a víko bych asi udělal ze dřeva. Jak velkou bych tam měl mít větrací plochu ? stačí na to použít třeba obyčejná síť na hmyz? takže topný kámen atd.. neni potřeba?? odpovědi si moc vážim diky

Topný kámen je zbytečný, jako zdroj tepla poslouží stejně tak žárovka. Větrání udělej dost velké, klidně přes celé víko, alespoň se ti terárko nepřehřeje a bude tam větší tepelný rozdíl mezi nejvyšší a nejnížší teplotou. Mnimálně ale udělej větrání na jedné čtvrtině až třetině víka. Použít lze klasické kovové muší pletivo, lépe nerezové.