Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská pro začátečníka???

Zdravim, chtěl bych si koupit nákýho hada ,ale chtěl bych spíš tu krajtu než třeba nákou korálovku. Neni to příliš náročný pro začátečníka? Chci spíš většího hada ,protože je obtížný schánět každej tejden holata myší. Ale mohu si vyrobit terárko max. 105x65x70 doufám ,že by se v něm had necítil sebemíň tísněn i v dospělosti. Za všechny rady moc děkuju

A je to hodně velký problém ,abych umístil třeba 2 měsiční mládě rovnou do velkýho? páč montovat dvě terárka.. Nebo ho mohu dát do akvárka. Ještě se chci zeptat obecně ,že had vypadá jak zabiják tak jestli je opravdu mírumilovnej ?? nejsem strašpytel ,ale nechci nic riskovat. A po jaký době bych ho moch přemýstit do už stálýho terárka?? díky moc

Fláknout, ale s citem, je to myš, ne nosorožec a nic se nerozprskne. Zamražovat živé myši je prasárna a navíc koliduje se zákon o týrání zvířat, zvíře má být usmrceno pokud možno rychle, bezbolestně to bohužel pro většinu malochovatelů nejde, ale proč to protahovat.

Dneska sem navštívil Obi ,abych se kouknul po materiálu .... mam použít tloušťku osb desky 15 ,nebo radši 18 mm....?? Zjistil sem příjemnou věc ,že v Obi mi ty desky nařežou na zakázku a to zadarmo:-?;-) Mam dotaz na tu bodovku.... na terárko asi 100x60x60 bude stačit 60W?

Mam dotaz ja mam krajtu kralovskou koupenou od chovatele řikal mi že mu mam davat žradlo jednou tydně a že je naučený žrát v neděli (jo a ma asi 35-40cm) a že mu mam davat myšky. Mam ho od soboty tak sem mu hned koupil myšku že mu ji v neděli dam. a jak mu ji davam tak ji držim za ocas na pinzetě. Ale nastal problem had o tu myšku nejeví žadny zajem a když se ho ta myška dotkne hned se schouli do klubička a schova hlavu.. tak mi prosim poradte... prosiiim

To je pro regiusku typické, ta se leká i vlastního ocásku :-D
Doporučoval bych myšku pustit do terárka nebo do jiného omezeného prostoru (aby jí tam had nemusel honit) a chvilku ji tam s hadem nechat (ovšem pod tvým dozorem) a uvidíš. Jestli ji nevezme nezbyde ti než to zkoušet do té doby než jí uloví.

BTW kdyby sis pročetl vlákna o krajtách královských
(je jich tu dost) zjistil bys že už se to tu několikrát řešilo a že jsou tu taky mraky odpovědí a rad jak toto řešit ;-)

Co to je stále za nesmysly? V neděli papá.v pondělí kaká,v úterý se koupe.
1. Je tu informací ohledně regiusek spousta - stačí jen hledat
2. žádný takový přesný systém není
3. když začneš podle bodu 1 hledat,zjistíš,že Python regius je známý svou nežravostí,která je umocněná stresem - ve Tvém případě stresem z nového prostředí.
4. zkontroluj podmínky chovu - předpokládám,že sis alespoň přečetl jak regiusky chovat.
5. nestresuj se,když nebude žrát týdny. On stres z nového prostředí ( i při ideálních podmínkách chovu - ty by měly být samozřejmostí) dělá své.
6. k bodu 2.- mláděti regiusů se doporučuje nabízet potravu jednou týdně,starším ve větších intervalech. Ve Tvém případě však počítej s bodem 5. i za předpokladu bodu 4.

Ještě kdybych se moh zeptat tak co by měla mít reguska v teráriu jako vybavení.taky sem něco čet o problematice vyhřívání já mám topný kámen a o tom se tam psalo že neurčíte přesnou teplotu že je lepší žárovka :-/ .jo a ještě kolik to vybavení tak stojí