Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Morče

Dobrý den, mám roční samici hroznýše (170cm) která je dva dny po svleku. Dnes jsem ji předložil morče které nezvládla sežrat! Bohužel jsem přecenil velikost:-[. Chytla a uškrtila ho bez problémů ale když ho měla tak na třičtvrtě v sobě tak ho vyplivla. Neponese to nějaké následky? Mám zkusit předložit menšího potkana? Děkuji

Roční hrozna kterej má 170cm to je na svůj věk opravdu kus ::). Namyslim si že by na něj morče bylo velký páč můj hrozna v týhle velikosti už pohodlně zvládal megamorčata i menší králiky.
Osobně si myslim, že pokud ho ulovil, tak si i "věřil" že ho zvládne sežrat a těžko soudil proč, když už ho měl skoro v sobě, ho zase vyvrátil. Tohle hadi většinou dělaj když se při polykání kořisti cejtěj nějak ohroženi, tak kořist vyvrátěj aby se mohli bránit...... nebyl nějak vyrušen, nebo něco???
Pokud si ale přesto myslíš, že to bylo tím, že bylo morče moc velké, zkus předložit menší kořist a uvidíš ;-)

Jestli byla vyrušená nevím, když morče měla na třičtvrtě sežrané setrvala asi půl hodiny skoro bez hnutí, měl jsem vítr a čučel jsem blízko u terárka. Možná se cítila ohroženáa vyplivla ho. Jinak si troufla dobře, asi 10 vterin po vpuštění do terária už byl morčeti ubrán kyslík:-D

170 je na ročné zviera moc. Je veľmi pravdepodobné, že morča bolo príliš veľké - ročný had aj napriek intenzívnemu kŕmeniu má proporcionálne malú hlavu. Možeš byť rád že to dopadlo takto. Myslím že ak by to had polkol, neskor by to vyvrhol a to už by bol problém. Nakŕmiť menším možeš.
BTW: ako často a čím kŕmiš?

No já myslim, že pokud má ten hrozna 170 cm bude poněkud starší (cca 2 roky) a pro takový zvíře není morče veliké, jak jsem napsal můj had při týhle velikosti už v pohodě "zpracoval" i králika.

Taky zadavatel nenapsal jak bylo to morče velké, páč to je taky důležité. Malé morče není ani pro ročního (cca 120cm dlouhého) hroznu tak velký problém :))

Není prakticky ve fyziologických možnostech ročního constrictora, aby měl 170 cm. To je tak na tmavku. Jinak pokud už had polyká snaž se ho vůbec nerušit, pokud by to nezvládl, v což osobně nevěřím, vyvrhl by ho i bez okukování. Měls ho nechat, on by to určitě natlačil. Někdy jim to jde přez zadek morčete ztuha.

Narodila se (prej) 22.4.2006 a mám ji od srpna 2006, to měla asi 80cm. Krmil jsem ji menším potkanem každých sedm dní a ted dávam jednoho big potkana tak za 10 dní, naposledy měla půlkilové morče které zvládla, pak měla 14denní půst a svlékala se, no a ted jsem zkusil morče, zhruba 600-700g... Je to B.c.imperator, podle počtu sedlových skvrn a dorzálních šupin...:i:

Cheš říct, že od srpna narostla skoro o metr??? ::)::)::) Neměřils jí podle svlečky?

Jinak zpět k tvému "problému", měl jsi jí nechat trochu víc času a ona by ho jistě zbodla, přesně jak to napsal krokodýl.
V té souvislosti si teď vzpomínam, že něco podobného jsem taky zažil, ale u mě to proběhlo tak, že se můj hrozna nemohl dlouho přetáhnout přes prdel morčete, tak ho až po hlavu vyvrátil a začal znova...... napodruhý už ho zdolal :))

Má zhruba 4kg, foto prozatím nebude, protože nemám digitál. Ale zkusím ho sehnat. Před měsícem jsem dodělal terárko 1,5 metru a když ho zkoumala tak se plazila u stěny a měla 1,5m+hlavu a kousek, jak byla v zatáčce. Právě ted jsem jí dal potkana (20cm bez ocasu) vzala ho ihned. tak uvidíme...

Překrmování a s ním související přetučnění je nejrychlejší cesta, jak zkrátit hadovi život. Jen tak pro zajímavost by mohl zadavatel přihodit foto, už jsem zažil pár borců, kteří ve zverimexu prodávali hada jako úplně jiný druh. Pořád mám takové podezření, jestli zadavatel nemá náhodou tmavku:-D No člověk nikdy neví, né? Viz nedávno v diskuzi háďátko versus slepýš. Už jsem toho zažil dost...