Nadměrný zápach
Zdravim..
Chtěl bych se jen optat..do téhle doby jsem se s tím v podstatě nesetkal,takže mě tento problém ani moc nenapadlo řešit,ale nedávno jsem si pořídil G.Oxycephalu a co co mě čekalo v době po krmení je docela nemilé..V době po krmení když dojde k vyvrhnutí zbytků,tak pozůstatky potravy od ní hrozně zapéchají a rozhodně to není moc příjemné jelikož ji mám umístěnou v pokoji..Jak říkám-u žádných jiných druhů co máme doma to zas tak extrémní nebylo(Gutatu,Regiusku,Elaphe taeniura friesei) a tak bych se chtěl optat jestli to je spíš problém tohodle druhu,jestli to může být potravo,popřípadě jestli se tomu dá nák vyvarovat..diky moc
dobře natrávená a vyblitá kořist smrdí jak kur^in kufr, souhlas. Spíš bych pátral po příčinách toho, že blije natrávenou potravu. Napiš více o chovu, teploty, vlhkost, potrava (jaká, jaké intervaly) ať se dá lépe usuzovat.
Zdravím. Dle mého názoru;
1) překontroloval bych chovné podmínky (hlavně teploty)
2) zkusil bych zkrmit menší kořist (pro lepší stravitelnost) a nechal zvíře trávit v optimálních podmínkách ( cca okolo 28°C )
3) pokud by se vyvrhování opakovalo, nechal bych udělat bakteriologické vyšetření exkrementů.
Nic jinýho s tím nelze dělat.
...jeee..sorry..spatně jsem se vyjádřil..má chyba..ona jí nevyzvrátí,ale vyloučí normálně klasickou cestou..a s tím krmením máte možná pravdu-dávám jí dvě myši jednou za čtrnáct dní(nevím přesně stáří,jelikož je z farmy,ale je to sameček a délku má cca 1,2-3 m) a dle toho, že zatím žral bez problémů jsem v tom neviděl větší problém..takže je možné že by to mohlo být z toho že mu dávám příliš velké sousta???..
pro B-Rabbita: Nase zvirata dostavaji cca 3-5 dosp. mysi tak jednou za 10 dni. pokud jsou samice gravidni a prijimaji potravu dokazou se opravdu narvat (6 velkych mysi). jde o zvirata cca 2m. Nepochopil jsem tvoji uvadenou velikost (délku má cca 1,2-3 m).Kazdopadne jejich odér je trochu "jinej". No vono taky co bys cekal,ze ? Pokud by to bylo opravdu víc nez "jine" hledal bych taky moznou pricinu v potrave krmnych mysi.
P.S.: skoda ze internet neumoznuje posilani "vůní" trochu bych ti poslal
..ono mi taky nepříjde že bych mu dopřával až tak moc,protože co jsem se bavil s jedním chovatelem,tak ten říkal že dospělým Goniosomám dává zhruba čtyři dospělé myši,takže jsem si říkal že když jí budu dávat dvě jednou za čtrnáct dní,tak tím nic nezkazím a ten můj kluk zelená mě v tom jen utvrzoval,jelikož to nevypadalo že by proti tomu zrovna extra protestoval..tu délku myslím jako že má zruba kolem 1,2 až 1,3 m..,ale je to jen takovej střízlivej odhad,jelikož se mi zatím svlékal jen jednou a to se ještě svlek docela potrhal..Takže myslíš že ten odér souvisí spíše s druhem,než s mým jedincem, když s tím že by nestačili potravu dostatečně strávit to asi nesouvisí..
no jak jsem uz uvadel jsou tak trochu "jine". Pokud mas nekde ve svem okoli nejakeho chovatele gonyosom domluv se s nim at ti necha trochu čmuchnout a muzes porovnavat
samozrejme,ze bakteriologickym vysetrenim nic nezkazis a pokud jde o zvire z farmy bylo by to jedno z prvnich co bych udelal.
..no tak joo,uvidim..zkusim se optat,ale jak rikas-spis to bude asi tim druhem,nez by to bylo jedincem!!..a na to bakteriologicke vysetreni jsem se chtel taky zeptat-nekde jsem se docetl,respektive slysel,ze nekdo to treba ani nedela,pokud ma had v podstate ty podminky ktere ma mit(teplota cca necelych 30° a vlhost mezi 70 - 80 procenty)..z duvodu toho,ze kdyz se pak napr. dokupuje druhy jedinec do paru a muze mit jine breberky,nez proti kterym je osetrovan,tak s tim pak mohou byt mnohem vetsi problemy,nez kdyz to vysetreni nepodstoupi a vyrovnava se s tim v podstate sam se sebou prirozenou obranyschopnosti..,takze jsem ho tomu zatim ani nepodroboval,ale myslite ze je to teda lepsi???
Zdravím. Prověřovat vlasní obranyschopnost organizmu hada tímto způsobem je dost rizikové a nespolehlivé. Nehledě k tomu, že zvířeti z odchytu (popř.faremního původu), nehrozí jen možná bakteriální infekce, ale i vnitřní paraziti. A ti se mohou projevit zákeřně přenesením na zdravá zvířata, a nebo při jakémkoli oslabení imunitního systému (třeba i s prvním odchovem mláďat). Jak zde popisuješ možný pozdější problém po získání druhého jedince, že; ,,...může mít jiné breberky " ; to vše řeší karanténa každého takto získaného zvířete (odchyt, farem.chov atd.).A právě v karanténě se musí udělat všechna tato parazitologické a bakteriologické vyšetření, i s testem citlivosti pro nasazení opravdu účinných antiparazitik, a antibiotik. Pokud je zvíře po importu v relativně na první pohled dobrém zdravotním stavu, a má i zájem o potravu; pak je to dobré jen v tom, že není nutné spěchat, a tudíž nasazovat preventivně širokospektrá léčiva, ale dle testu rezistence nasazovat léčiva přímo cílené. Aby nebyl organizmus hada zbytečně zatěžován víc, než je nezbytně nutné.
na "prirozenou obranyschopnost" bych v pripade gonyosom rychle zapomel. Jde o zvirata velmi citliva (teplota,vlhkost,hygiena! atd.) ,ale pokud je chovatel pozorny jde to bez vetsich problemu. Podle meho nazoru vetsina zvirat z tzv. farem je bakterialne a parazitalne mnohem "bohatší" než zvíře primo odchycene.
....ostatni jiz vystihl Vladěk...
cau,mam tak trochu off topic,ale kdyz jste se puvodne bavili o zvraceni mam ten samy problem s koralovkou sedlatou ale zda se ze ma nejaky abces,chtel jsem se zeptat zda mate nejake zkusenosti kolik stoji cca takove vysetreni hada.diky
S hadom som ešte nebol ale určite záleží aj od veterinára. Jednej korytnačke sa spravil veľký absces po uhryznutí druhou korytnačkou a 7 x nejaká injekcia stálo dohromady 300Sk. Zajdi a opýtaj sa, mne vraveli viac ako som platil.