Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pytho regius - četnost krmení

Mazlíka máme od prosince a co tak čtu na různých fórech výborně se u nás aklimatizoval :puff:. Je mu 3/4roku, má 53cm, v lednu se doma prvně svléknul. Jen bych ráda věděla, jestli něco nezanedbáváme. Chovatel nám doporučit krmit 1x za 14dní, ale co tak čtu, tak krajty lidi krmí i několikrát týdně. Po krmení je ale tak cca 3-5 dní lenoch, pak teprve začíná být akční, študuje okolí, apod. Co říkáte na tu četnost krmení? Máme ho krmit časteji?

Klidně dodržuj těch 14 dnů a dávej 1 větší nebo 2 menší myši, pro hady je přirozená určitá nepravidelnost, takže klidně občas můžeš nakrmit po týdnu a někdy třeba až po třech týdnech. Nedoporučuji ale krmit příliš často v malých intervalech větší množství, sice bude hezky přibírat, ale obezita zkracuje život u lidí i u hadů.