Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CHAMELEON JEMENSKY

AHOJ mam chama samicku stari cca 6mes. co mam delat aby se nebala. Do ruky se nechce vzit jak otevru terarium tak uz utika a jeste hodne hrabe a leze ke sklu jako by chtela ven, ale jak ji otevru tak nejde. teplotu ma prez den nahore30 stupnu dole 26stupnu a prez noc 21 stupnu. dekuji za radu smejkpetr@seznam.cz

Dopřej jí klid, zbytečně se ji nesnaž brát do ruky, ale na druhou stranu je dobrý, když bude okolo terárka normální běžný ruch. Časem si zvykne, možná, je to dost individuální. Samice bývají někdy dost plaché a samci někdy až agresivní.

Když už je tu dotaz na caliptráty, tak mi nedá nezeptat se: Před lety; když se tu caliptráti začali mezi teraristy množit, byl u nich nějaký zdravotní problém s kokcidiema. Jak je to dnes s promořeností chovů, a jaké % mláďat v odchovech na to kape???Tato kokcidie prý není přenosná na jiné druhy plazů. Je tomu tak??? Díky

Zdravim!
Plachost u nekterych kalyptratu byva velky problem... Vetsinou nake mlade, ktere je naprosto v pohode a neboji se, v poho zere atd., proste z niceho nic ze dne na den zblbne (leknuti, zmena teraria aj.), a jak nekoho vidi, zcerna, spadne na zem a panicky pobiha po terarku nebo se schovava za vetvi a podobne, zere taky vetsinou celkem mizerne..Vetsinou se to bohuzel nesrovna a to zvire stoji pekne za prd.. Nastesti se to stava jen zridka kdy.
Co se tyce kokcidii, pro kalyptraty je specificka Isospora jaracimrmanii, ktera se obcas stale vyskytuje, ale je u adultnich zvirat celkem dobre lecitelna baycoxem, ale na mláďata je přenosná pouze alimentární cestou. Tzn., že při dodržení základních hygienických podmínek chovu by neměl být problém...
H.

No myslim, že tady mnoho rad nepobereš.Jestli ti samička hrabe a je jí 6 měsíců, tak bude pravděpodobně gravidní.Změnila poslední dobou nějak barvy?Zkus se podívat na www.sanchez.wz.cz tam ti už poradí co s ní dál, ale nejdříve jí dej na dno alespoň hromadu cca 20 cm navlhčený hlíny s pískem, ať se ti má kam vyklást , nebo zadrží snůšku a pojde ti.
Soldier

Já mám tento problém.Asi měsíc mám pár chamíků(tělo8cm samec,7cm samice).Už když jsem samce kupovala byl dost agresivní ale to co předvádí v terárku je fakt strašný.Samička nesmí ani vystrčit hlavu,okamžitě po ní startuje.Je stále nasra.. a tmavý,pokud samičku vytáhnu drží se mě a nechce se pustit a už vůbec jít zpátky.Pokud ji dám bokem krásně zezelená a je ok.Jenže pěkně vybavené terárium mám jen to jedno velké.A je mi líto aby živořila někde v maličkém.Ten samec kouše i mě a útočí i přes sklo.V teráriu je spousta živých rostlin a úkrytů.Nevíte jak to vyřešit?Zvyknou si časem?;-)