Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Časté krmení suchozemské želvy - i když zdravým krmením !?

Zdravím,
ráda bych se zeptala, zda vadí, když dávám své suchozemce jídlo když si řekne - tzn., když má všechno sežrané. Zdůrazňuji, že tím krmením myslím PAMPELIŠKY a JETELINU, ovoce dostává opravdu velice minimálně. Takže můj dotaz vlastně zní: i když je pampeliška a jetel asi nejlepší krmení pro želvy - je "nezdravé", aby toho jedla hodně? Nebo prostě jí to dávat pořád, když jí to tak jede... Ta moje je šílený žrout. Opravdu dávám jen pampelišky a jetel (letos přes zimu jsem obojí měla dostupné v čerstvém stavu). Čínským zelím jsem vůbec nekrmila a to ovoce, jak jsem psala výše, dávám opravdu minimálně - nebyl důvod, když jsem měla pampelouchy a jetel. Díky za názory.

Předmět Autor Datum
Dospělé suchozemské želvy by měly dostávat krmení jednou za 3-4 dny.. Toť praví odborná literatura.…
Luc 14.03.2007 17:32
Luc
Dospělé i mladé se v přírodě, pokud není výjimečně hnusně, nažerou každý den většinou do sytosti, pr…
krokodýl 14.03.2007 18:18
krokodýl
Já jsem si to bohužel nevymyslela..
Luc 14.03.2007 21:13
Luc
krokodýl to rozhodně, aspoň myslím, nemyslel nijak zle. Obecný problém začínajícího teraristy, je v…
Georgij Gadjukin 14.03.2007 22:48
Georgij Gadjukin
Přesně tak, nemyslel jsem to nijak zle, jen bych rád věděl, co to bylo za knihu, abych se jí oblouke…
krokodýl 15.03.2007 08:12
krokodýl
Já mohu říci ze své vlastní zkušenosti, že je opravdu vhodnější krmit každý den. Samozřejmě s rozmys…
Luc 15.03.2007 12:55
Luc
Díky všem za názory. Samozřejmě krmím každý den - právě těmi pampeliškami, jetelinou, bylinami - zaj… poslední
Jana 15.03.2007 16:51
Jana

krokodýl to rozhodně, aspoň myslím, nemyslel nijak zle. Obecný problém začínajícího teraristy, je v množství nekvalitní až, řekl bych, špatné literatuře, kterou je tentýž zásoben.

V knížkách Gerryho Durrella o jeho pobytě na Kerkyře je možno se dočíst, jak jím chované želvy, sežraly opravdu vše co našly nebo co jim bylo nabídnuto. O přežírání suchozemských želv bych se rozhodně nestrachoval :puff:

Já mohu říci ze své vlastní zkušenosti, že je opravdu vhodnější krmit každý den. Samozřejmě s rozmyslem skladby stravy. Je to už nějaký ten rok, měla jsem tenkrát doma několik publikací o chovu suchozemských želv a skutečně již nevím, jak se kniha jmenovala. Každopádně jsem zde interpretovala pouze to, co jsem se dočetla. Moje známá má např. 30 let starou samičku a krmí opravdu jen každé tři dny. A princezna se má skvěle k světu. Asi je to i názoru chovatele.

Díky všem za názory. Samozřejmě krmím každý den - právě těmi pampeliškami, jetelinou, bylinami - zajímalo mě to spíše z pohledu jednoho dne - mojí želvě dávám několikrát denně, protože okamžitě všechno "spase", tak jí tam skoro pořád přihazuji, pokud jsem tedy doma. Ještě jednou díky. Snad se opravdu "přežírání" bát nemusím. S pozdravem Jana.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru