Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Eunectes murinus

Včera jsem doma skouknul kazetu o anakondách a zajímalo by mě kolik lidí u nás tyhle úžasný hady chová:Byl bych rád kdybyste sem vkládaly fotky vašich anakond (předpokládám,že moc lidí je nemá,ale i tak ) a hlavně mě zajímá délka,případně váha a ještě v jakých podmínkách ji chováte.Díky
Změna předmětu, původně: Eunectus murinus (GG)

loading...

Téměř ideální podmínky chovu můžeš vidět v několika Zoo u nás. Jsou stejné jako u větších kajmanů - v bytových podmínkách nechovatelné, mimojiné i díky své velké vazbě na vodu. Dostupnější mi přijde barevnější a vzrůstem poloviční E. notaeus;-)

Nerad, ale musím oponovat kolegovi Carlosovi. E. murinus je sice skutečně obluda a nerudná povaha, ale já než jsem si ji pořídil jsem navštívil stovky webů z celého světa a tam viděl, že pokud se chová na mokrém podkladu, například papírové ručníky, pak stačí už jen přiměřená miska s vodou(spíše mísa). Je dobré ji občas vykoupat ve vaně, hlavně po močení jež na nich umí ulpět, ale to je někdy srandovní tanec, když je jí plná vana a dere se z ní ven :-D Je lepší nejdřív vše v okolí, co se dá shodit, odstranit a hlavně nestrkat obličej směrem, kudy se chce z vany odplazit :-D:-D
Přiložil bych foto, ale nefunguje mi to z mého webu. Proto připojuji odkaz na web, kde mám nějaké fota svojí Berty, zatím mladice v rozkvětu :)) také si dovolím upozornit na chybný název v úvodu. Správný je Eunectes murinus.

Pivo bez pěny jsem teď zažila v Polsku, nikde mi tam nenatočili normální pivo! A ještě to prostě nebylo skvělý český pivo, ale to jejich z hnusnejch trubek a skoro zteplalý...Radim pivo za 50,- v Polsku vyměňte za český s sebou dovezený.

Omlouvám se, asi to sem nepatří, ale před tímhle jsem prostě musela varovat...:-[

Nemyslím si, že by jim to nějak vadilo. Ta moje například nejraději odpočívá na suchu a do vody chodí jen po krmení, nebo odkládat moč. Jinak lejna spíše taky na souši. Až jsem někdy po pár takových dnech nervozní a raději ji alespoň rosím na těle, aby jí kůže nějak nevysychala a to se ještě cuká nelibostí. Jiný případ by jistě byl se zvířetem z přírody, kdy je na vodu více vázaná. Ale tyhle "domestikované" exempláře jsou téměř jako krajty-hlavně když je co žrát a nikdo je neruší :-D Ovšem podklad musí být hodně vlhký.

Tak to souhlasím, že přirozené prostředí je nejlepší a my chovatelé si z touhy po jejich vlastnění z nich děláme vězně, kterým z toho vyplývající handicapy nahrazujeme jinak. Jako např. kvalitním a čistým krmením, odparazitováním, veterinárním dohledem atd atd.

Omlouvám se za skomolení názvu:-[ , jinak franku odkud ji máš? Jak je velká, stará a kolik asi váží? Taky mě zajímá jaké rozměry má ta její nádrž,až bude fakt velká tak to musí být přímo obří rozměry. To mě připomělo příspěvek pána s buňkou pro hroznýše:-D

ahoj. Mám ji ze ZOOpetu (Kutná Hora). Měl sem štěstí, že sem na ni dostal tip, zrovna v době, když sem ji sháněl. Ale měli už je jeden kus-samici. Je to údajně odchov Maďarsko. Navíc jsem ji musel léčit na E. coli-střevní patologická mikroflora. Píchal jsem jí ATB měsíc a byla z toho dost agresivní(nedivím se jí) Ale po čase se uklidnila. Je to ale stále náladová holka, ale to anakondy jsou(a nejen samice hadů :-D ) Jinak terária jsme tu už probírali. Je to na uvážení každého chovatele a pokud má cit pro zvířata, tak dokáže zajistit relativně dobré podmínky ikdyž nemá zrovna k dispozici halu ;-) Ta moje opice nneí na prostor náročná. Měl sem ji v terku 180*90 plocha a stočila se pod noviny v rohu, kde navíc nedosáhlo vyhřívání, tak sem ji dal do 90*45 plocha a je spokojená-vyleze na poličku, kde se vyhřívá pak sleze se vymočit do misky s vodou, vykálet na noviny a pak zas vyleze na poličku :-D To samé po žrádle..

jo a k té velikosti v dospělosti-to je relativní pojem. Had roste celý život, takže záleží, jak dlouho ji budeš mít a za jakých podmínek. Takže během pár let může mít 3,5m a pak postupně více a hlavně sílet na váze, ale také nějaký 20letý kus může mít klidně při správné výživě+podmínkách třeba i 8+ m a hlavně váhu 200kg+ atd. A to ještě jen samice.

jasne, ze by mohla mit i tech 8+m, ale to by si musel mit kliku. To mas jak u mrizek:))...Murinusky taky dorustaj ruzny velikosti podle toho z jaky jsou oblasti...nejcasteji jsou dovazeny z Llanos...tam mivaj do tech 5.5m. jasne zalezi taky na podminkach v jakych se chovaji. Ale bezne samice nedosahnou delku pres 6m leda za nakejch minimalne 30let a vic:) aspon myslim;-) je to dost relativni:))

no tak to bude on-on je anonymní a v čr-nechce prodávat(se mu ani nedivim) a vše vyváží... Takže si známý přisadil tedy 700kč na kuse...no dobrý známý..]:( Jinak žere Ti sama? Moje zatím nechtěly a navíc mají nějaké kožní bakterie patrně-nadzvednuté šupinky po těle...takže musím koupat v betadinu roztoku. Zase mám prostě pech :-( když sem kupoval "Bertu" ta to měla taky a navíc patologický nález mikroflory až sr..la krev ale nakonec se z toho dostala, ovšem tím se "krapet" prodražila. No hlavně že je to ted divoška :-D Viz: http://www.area51.estranky.cz/fotoalbum/aktualni-ch ov/muj-aktualni-chov

No u me zatim zrat nechce, ale u znameho uz zrala sama, takze bud jeste nema hlad nebo je jeste trochu vystresovana (mam ji teprv od soboty) Jinak vypada ve vyborne kondici a zadne parazity nebo viditelne problemy nema:-) povahove je taky super. JJ jeho znamy rikal, ze se mu to nevyplaci v cr prodavat...zvlast cenove. ty anakondy v zahranici prodava v prepoctu za nakejch 5 000 (mozna vic nevim) ta tvoje vypada dobre:-) jak je velka a stara? Hlavne, ze se ti z toho dostala:puff:

taky je(1,1) mám od soboty-z ostravské burzy.Tam mi je známý přebíral od onoho pána.. No jinak Berta je stará asi rok a má cca fakt odhadem(neměřím ji) asi kolem 1,6m(?) Vrazil sem ji k chovným notaeuskám, tak snad mi ji nesežerou :-D Zatím to vypadá tak, že ona leží ve vaničce sama o ti obři vedle na zemi, nebo je zamotaná do nich :-D

K těm gabunkám-díky!Mám je asi jen 2měsíc, ale samec je dle mě na odpis. Dyž sem je bral-měl nateklou hubu prý zkrze vypadlý zaseklý zub, ale vykoukla z toho pěkná stomatitida a tedkom ho léčím ATB-injekce a vytírám mu jedovou kapsu kolem zubu ATB mastí a vyškrabávám hnis..Je hubený jak nudle a nevim nevim, jestli to rozchodí..Navíc chrčí jak bublifuk-chytlá průdušnice-opět nepříjemná věc.. samice je sice ok, ale zatím si nevzala nic k žrádlu. cena byla 13tis za pár ale vypadá to, že to bude ve finále jen za samici brzo..
No k murinuskám-nevydržel jsem to a nacpal je násilím, abych do myší dal Celaskon a B-komplex a Roboran H, abych je podopořil včas v imunitě zkrze ty vyrážky na kůži. Tak uvidím, zda si v týdnu již vemou samy.

Take chovam Eunectes murinus.Tak si zde čtu co zajimaveho pišete a hlavně jestli to jsou dohady,nebo informace z vlastniho chovu.Každa je totiž individualni a proto se informace mužou hodně rozchazet.Jinak jsou to nadherni hadi,na ktere nedam dopustit.A že se nedaji chovat v domacim chovu je směšne.Stači mit prostor a dodržet jiste podminky.

Sem zvědavej,jak velka bude ta tvoje.:-D Když nežere tak s tim nic nenadelaš.Prostě kolik ti naroste takovou ji budeš mit.A mužeš se třeba i posrati a neni ti to nic platny.Neznamena to ,když maš anakondu že bude obrovska.Velkou ji neděla jmeno,ale to co a kolik sežere.