Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama modrohlavá

Mám doma týden páreček těchto agam a nemůžu se vinadívat.Jsou to mládý samec se začíná zbarvovat,ale chtěla jsem se zeptat začínám s ještěrkama a nevím od kdy jedí něco jiného než cvrčky?Aco všechno jim můžu nabídnout jako např. něco dobrého atd.A v knihách jsem se dočetla že teplota by měla být kolem 30°ale já mám v teráriu 35°a tak se chci zepat jestli jim to může ublížit ale sama si myslím že né ale pro jistotu.Za každou dobrou radu předem děkuji mockrát.

Ono je to s tou teplotou v literatuře všelijaký, ale celoplošně po teráriu 35 stupňů je dost, agamy by měly mít možnost lokálního vyhřátí okolo 35 až 45 st., ale v jiných částech terária by měly mít možnost ochlazení až na cca 24 - 25 stupňů, noční teploty také stačí okolo 20 až 22 st. Potřebují vysokou intenzitu světla, kvalitní zdroj UV A i B a sušší prostředí, ale s pravidelným rosením, aby se mohly napít. Základem rozdílných teplot a suššího prostředí i přes pravidelné rosení je dobře větraná nádrž a použití reflektorových lamp, nejlépe s UV (např. bodová žárovka T-Rex 150 W), lampy lze pro zvýšení světelné hladiny doplnit běžnými neutrálně bílými zářivkami. Co se týká potravy, tak dieta by měla být pestřejší, ale základem bývají v péči člověka cvrčci, sarančata, švábi, okrajově peruánští červi (Zophobas morio) nebo mouční červy (Tenebrio molitor), v létě ocení různé druhy nasmýkaného hmyzu. Většina agam tohoto a příbuzných rodů (Laudakia, Agama) občas v malé míře přijímá i rostlinnou potravu, např. nasekané pampelišky i s květy, sladké ovoce nebo naklíčená semena. Zřejmě tímto doplňují v suchém prostředí, kde žijí tekutiny. V tomto chce trochu experimentovat.Krmte přiměřené množství dvakrát až třikrát týdně. Přes zimu bych doporučil noční teploty snížit až k 18 stupňům a denní lze také o nějaký ten stupínek snížit. Při snížené aktivitě bych i méně krmil. Po takové dvouměsíční snížené aktivitě bych vše vrátil do normálu a trochu častěji z jara rosil. Ještě bych doplnil, že tyto a příbuzné druhy agam je lepší než v páru chovat ve skupinách o jednom samci a několika samičkách.