Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka je vhodná pro mě ?

ähoj , jsem tu nová a doma mám psa a králíčka.Asi před rokem a půl mě okouzlil chov exotických pplzaů a ještěrů. teď sjem se seznámila s jedním klukem a ten chová hady.Mě to samozřejmě uchvátilo,asi před půl hodinkou byli u nás.ten had je úžasný a je to úžovka červená....moc bych ji také chtěla a prot se chci zeptat jestlimohu mít doma pejska , králíčka i užovku , jestli by mi ta užovka nezabuila králíčka,když je králíček v kleci a ona by nákým omylelm utekla a co všechno musím udělat před koupí a pořízením nové užovky a jestli je lepší ze zveráče , nebo od chovatele nebo z burzy a jestli je užovka červená vhodná pro začátečníka,který nikdy neměl žádného hada jestli se dobře ochočuje a jestli moc nekouše....a jaké jsou požadavky na terárko.Děkuji moc Vaše užovka budu moc ráda za všechny rady týkající se chovu hadů jo a pardon za tu gramatiku , píšu rackle a nevidim co píšu =o) :-(

Ahoj. Guttata je had pro začátečníka vhodný. Pokud by Ti utekla,tak by byl problém spíš opačný - spíš by cílem útoku byla ona. Je to had mírný,s tou kousavostí nebývá moc problémů. Já osobně preferuji koupi od chovatele,či na burze. Ze zveráče nikoli. Terárko nepotřebuje až tak prostorné, stačilo by ji kolem 80*40*40 (pro dospělce). Pro mládě nějaký čas stačí podstatně menší.

Díky moc za tvou radu , bude mi teprve ta 6 dní 14,ale mám moc ráda zvířata a proto v naší domácnosti o tom všenm rozhoduje mamka , říká,že mi hada koupí,ale jelikož mi je 14 tak mi závií i na tom jak chodím oblečená,ale myslím,že stejně vyhraje HAD ! tak mi držte palce.....pá a díky za vaše rady... Užovka