Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cvrčci

jak mám co nejdéle udržet na živu cvrčky? prodávají je po 20 kusech a náš malý gekončík sežere sotva jednoho denně. dávám je do separátního akrvárky asi 8 litrů, mají tam vodu, teplo, psí granuli, kterou docela rychle sežerou i zelené listí, stejně vydrží max. pár dnů.

Záleží na teplotě, při vyšších teplotách (27-33 st.) je vývoj u cvrčků domácích od vylíhnutí z vajíčka do dospělosti cca 7-12 týdnů (vajíčko má inkubační dobu při 30-33 st. asi 6-8 dní), dospělci pak ještě několik týdnů žijí a množí se, ale produkce vajíček už tak po 3-4 týdnech klesá a je třeba dospělce obměnit.