Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elaphe taeniura friesei

Chtel jsem se zeptat kdy asi se rodi maladata Elaphe taeniura friesei?Kolik v dospelosti asi meri? a jestli ji nebude male v dospelosti terarko o rozmerech 110x45x65 DxVxS??

Tak především se líhnou a to většinou koncem léta, záleží na době spáření a také na inkubační teplotě. Jsou to jedny z největších užovek, v dospělosti až ke 2,5 metru. Pro jednu jsou ty rozměry tak na doraz. Pro pár to chce, tak 140 až 160 x 60 až 70 x 50 až 60 cm (dxšxv).

Nazdárek, tak tuhle užovku jsem zakoupil před 5 lety od človíčka, kterej ji musel kvůli dětem dát pryč. Nechci tě zrazovat, ale ta moje Žovka byla pěkná potvora. Byl to nenažranec to jsem vůbec nechápal, jen žrala a házela bobky. Byla schopná zbouchnout 5 myšek za týden, nebo 2 potkany. Zkoušel jsem jen jenou ji nakrmit natolik, aby už nechtěla. Sežrala 7 velkých myší, a to měla si 2,3 metru, pak jsem jí stravu redukoval, protože si myslím, že se přežírala. Nevím jak byla stará, když jsem ji bral, ale dorostla do 2,5 metru, tak setrvala asi 2 roky a pak mi pošla, nevím čím to bylo, jednou jsem prostě přišel domů a už mi bylo divný, že nezačala rejdit jako vždy, jen co se otevřeli dveře do pokojíčku. byla prostě tuhá. Jinak Julča nebyla žádnej mazlik. Při prvním kontaktu po každém otevření terárka jsem byl obdařen kousnutím, neboť si asi myslela, že ji jdu krmit a na ruce dlouho nevydržela, hned brala roha rejdila po celém pokoji takovou rachlostí, že jsem ji skoro nestíhal. Jinak určitě krásnej had, ale kousavka. Prostě užovka. Martin

Tvé obavy jsou oprávněné, jsou to nenažranci a ohromní závistivci potravy. Zčásti lze jejich temperament krotit podáváním mrtvé kořisti, ale polykají hóóódně rychle, takže společné krmení u teňur nepraktikuji ani nemůžu doporučit. Jinak rekord mého samce je 18 dospělých myší při délce délka 240cm. Zkrátka akční hadi;-)

Ja by som rad reagoval k tomu tusim tretiemu prispevku, kde ta friseika posla.
Niet divu ze zdochla ked ste ju tak prekrmoval/a.
Preboha, aj ked su to ozaj nenazrane hady, netreba ich prekrmovat. Oni by zrali aj kazdy 4-ty den 2 potkanov, ale len "blby" chovatel ich krmi tolko, kolko vladzu.
Ja dospele krmim raz za 10-14 dni jeden dospely potkan. Samice pred a po znaske castejsie, samcov menej.

Krokodýle, nebuď tak přísný. Hortulanus dal slovo blbý do uvozovek aby zlehčil tvrdý význam (pravý) toho slova. Nebral bych to jako urážku či napadání. Beru to stejně jako když prohlásím o sobě či někom jiném "jsem (jsi) blbej". Není to mířeno jako urážka, je to jakési připomenutí či zhodnocení chybného výkonu nebo rozhodnutí dané entity ;-)

Dovolil bych si na tento příspěvek reagovat.Vlastním tenuru<samice> která má neuvěřitelných cca 287cm.Taky jsem ji jednou snažil dát co se do ní vleze.Dal jsem ji 19 kuřat<více jsem jich už neměl> a na druhý den ještě 9 kuřat.Je fakt že ty poslední už nežrala takovou dravostí jak předchozí,ale přece jenom jsem si nedovolil ji více kuřat dát ze zdravotních důvodů hada.Zatím největší kořist dostala docela velké morče,sice ho žrala několik hodin,ale snědla.Krmím ji co 3 týdny většinou jedním morčetem a to prosřídávám s potkany,ty podávám co 2 týdny jednohoa kuřat co 2týdny 7,těmi krmím opravdu málo kdy.Jinak ji mám už odmala velmi krotkou.Je to perfektní a velmi atraktivní zvíře které rozzáří většinu terarijí.Je to celkem v terárku líný had,ale když ji pustíte ven tak v ten moment nevíte jesli máte chytat květínáče nebo hada aby někam nezalezl kdeby se mohl zranit;-)