Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousata

prosim o radu mam 8 měsíční agamu vousatou a chtela bych vědět kolik a jak často bych měla krmit sni mi tak dvě holátka denně a pět cvrčků předem diky

jojo asi jsem to
neuvedla ale rostlinou složku dostávala každý den.a ještě jeden dotaz musí přezimovat nebo jen v tom případě že je to lepší na páření.nějaké zkušenosti mám s paroedurou pictus ale bohužel né s agamou tak by mě to docela zajimalo a ty máš asi dost zkušeností.díky moc

Lehké zimování (zkrácení osvitu, mírně nižší denní i noční teploty, méně krmení a méně často) jsou prospěšné především pro množení. Je také přirozené a pro fyzický stav a delší život bych se za zimování přimluvil. Po navození normálních teplot a délky osvitu pak bývají agamy žravější a aktivnější.

No já teda nevím, ale s těmi holata bych jenom trochu přibrzila. Spíš se přikláním ke švábům, červům, cvrtčkům a ta rostlinná potrava taky nesmí chybět. Tak 50% na 50%. Poměr se uvádí různě 60 na 40% nebo i 30 na 70%, ale to si myslím, že pak už záleží na každé agamce jaké má chutě. Já sama mám agamy a každá ráda v jiném poměru. Dávám holata maximálně dvě holata 2x za měsíc. Ono se hodně uvádí i v literaturách, že s holata se to nemá přeháně. Agama vousatá je něco jiného než agama kočičínská. Tam by původně tvá uvedená strava více vyhovovala.