Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak začít?

Dobrý den,
chtěl bych se pustit do chovu korálovky sedlaté. Z článku, které jsem četl jsem se dozvěděl pár informací, ale stejně mám pár otázek.

1. v jakém poměru míchat rašelinu s pískem a jaké množství do terárka vložit.
2. je nutné aby terárko mělo větrání, myslím tím nějakou síťku jako je
například pro pavouky.
3. jak velká by měla být miska na vodu
4. co všechno musím do akvaria umístit
5. stačí k vyhřátí terária žárovka nebo musím mít topné těleso
6. jak často se terárium čistí
7. jaky typ klacku myslím druh strom je vhodný do terária
8. jake se používají rostliny(umělé, živé)
9. jak se udržuje vlhkost(rozprašovačem - a co se vlhčí, substrát?)
10. jak poznam samečka a samičku

Děkuji za odpověď. Hledal jsem na internetu, ale přesto bych byl vdečný za nějaké další rady pro začátečníky a uvítal bych trěba nejaké fotky terárii nebo odkazy na zajímavé stránky o tereristice.

loading...

Tak to vidíš - co člověk to názor, a u teraristů to platí dvojnásob. :-)

Já třeba už pár let používám čistou rašelinu u všech svých hadů, a když jsem nechal na větvi v teráriu kůru měl jsem co dělat s plísní.
To ale bude tím že každý má svůj způsob - tak jako ve všem, teřeba v životě, sexu atd :-D

Korálovka není složitý chovanec, takže určitě uspěješ. Přeju hidně úspěchů.

Já myslím, že jsme se zas tak extrémně nelišili a ať to udělá podle tebe nebo podle mě, tak to dobře dopadne. Co se týká větví, tak mě plesnivěli jen v málo větraném teráriu, jinak mi fungovali i u chondroušů a psohlavců, což jsou poměrně vlhká terária, ale mám je dost větrané, je sice trochu těší udržovat vyšší vzdušnou vlhkost, ale jde to a větve neplesniví. A hlavně u korálovek větve prakticky ani nepoužívám. Rašelina je dobrý substrát, jen u sušších terárií snadno přeschne a pak jde hůř znovu navlhčit a ke korálovkám mi přijde tak nějak přirozenější písek nebo jeho směs s rašelinou, ale přiznám, že to je spíš estetická záležitost, prostě do vlhkých terárií dávám čistou rašelinu, do sušších nebo středně vlhkých písek nebo písek z rašelinou. A velikost misky na vodu to je taky maličkost, větší samozřejmě nevadí, když to tak vezmu tak korálovka je poměrně skladná a vešla by se i do těch mých menších misek, ale jak říkám dělají to opravdu výjimečně a spíš se snažím, aby se chladit nemuseli (i když někdy v létě...) a když je extrémní horko a i při vypnutých zdrojích mi neklesá teplota v teráriích pod 26 st., tak spíš používám vyšší vrstvu vlhkého substrátu, kam se korálovky mohou zahrabat.