Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Začátečník-krajty-dotazy

ZDRAVÍM!Jsem naprostý začátečník. Nevím jesli se to tady už někde nepsalo, ale chci se zeptat na dost hodně věcí. Za prvé- je lepší krajta tmavá,zelená nebo radši královská(ta by se mě líbila nejvíc)?? za druhé- jak nejlépe terárium vyhřívat? za 3.-jak je to s registrací?(četl jsem že musí být registrovaná někde?)jesli se ptám až moc blbě :-[tak se omlouvám ale nikdo známý tyhle supr zvířata nechová tak se chci zeptat zkušených ne jenom čerpat z literatury. 4.-jak teda s těma větvema? kolik a oloupat z nich kůru? 5.- jak bude velká v dospělosti?bude stačit terárko 100x50x50 v.š.d???je to vůbec pro mě jako pro začátečníka vhodný had? 6.-jakou vrstvu rašeliny s pískem dát a v jakém poměru to naméchat??? předem moc díky za odpovědi mějte se vojtas

Problém je že prý ty z dovozu nepřijímají moc dobře potravu a jsou tudíž problémovější....jsem začátečník nechci mít moc trable atd...psalo se to někde tady mám takový dojem...chtěl bych odchov....

Chtěl bych se zeptat na kupování hadů na burze - četl jsem, že je lepší hady na burzách nekupovat. Co vy na toto tvrzení?
Ještě by mě zajímalo, jak potenciální zákazník pozná, zda je had z vlastního odchovu nebo z faremního, popř. z importu. Prodávající může i za cenu odpovídající vlastnímu odchovu prodávat importované hady a zákazník nejspíš nemůže nic poznat, jen důvěřovat.

Potřebuju honem poradit...krajta se začala asi svlékat a tře horní čelist o substrát asi chce natrhnout starou kůži, ale dělá to už asi půl hodiny a hubu má plnou substrátu (lignocel+rašelina) mám ji hubu vyčistit nebo ji nechat jak je???prosím rychle.

Moc se to nepovedlo!:-(:-(Dneska ráno bylo terárko plné malých kousků kůže a to jenom z "břicha" no prostě nesvlékla hřbet a svlěčka z břicha byla na tisíce kousků. Jo vlastně hlavu měla svlečenou krásně. Někde jsem četl(myslím, že zrovna tady v poradně), že se v takových situacích doporučuje vykoupat ve vlažné vodě. Tak sem ji vykoupal a za hlavou sem si všimnul načaté kůže, tak sem ji chytil do prstů a krajtule se mi svlékla v rukách. Šlo ji to sice ztuha, ale šlo. Je svlečená celá, sice s ocáskem jsem ji pomohl (četl jsem, že když se ocásek nesvleče může i odumřít???tak sem měl strach). Nechápu čím to může být, že svlečka se ji tak trhala a šlo ji to tak špatně. Vlhkost v terku mám mezi 70-80% a včera sem ještě polovinu tera pořádně porosil. Teploty přes den jsou od 32 do 24 stupňů celsia podle místa a pod žárovkou je nějakých 34 (zrovna se vyhřívá), takže si může vybrat. Teploty přes noc jsou kolem 22-23st.Celsia. Vadí to moc, že se svlékala tak "nestandartně"?

můžu se taky zeptat na jednu věc?a to když krmím tu moji krajtuli cca 60cm (je asi rok stará) tak se mě zdá že když zbaští jednu myš že by si klidně dala i druhou a obvzlášt´ když jsou ty vedra tak je věčně hladová...,včera dokonce šmejdila po terku což sem u ní za ten půl rok ještě asi neviděl..,tak co myslíte mám ji zkusit dát 2 myšky?aby zas nebyla nějak přežraná?!děkuji

Filip: Můžeš klidně i dvě a pak dva týdny pauzu.
Vojtas: problémy se svlekem mohou mít i příčinu jinde než v teplotách a vlhkosti, nemůže mít např. roztoče nebo může být ve stresu třeba z častého vyrušování. Mimochodem pokud je z importu (faremní "odchov), tak nech vyšetřit trus, může jít i o metabolickou poruchu vzniklou vnitřními parazity. Vhodné je také pro ni v době před svlekem na nějaké mírně teplé místo (okolo 28 st.) dát úkryt (bedýnku) s navlhčeným rašeliníkem nebo substrátem, kde může v klidu odpočívat do svleku a kde má vhodné mikroklima.
P.S.: Jak si měřil vlhkost, měl si tam vlhkoměr nebo to byl jen odhad, nevysychá ti substrát příliš rychle?
P.P.S.: Nestandartní svlek sám o sobě nevadí, ale je signálem, že něco není v pořádku.

Ahoj. Já jsem měl ze začátku s Regiuskou stejný problém. I když jsem během zakalení hodně rosil, tak se většinou špatně svlékla něco na ní zůstalo a svlečka byla roztrhaná po celém teráriu. Pak jsem někde vyčetl, že je dobré během zakalení až do svleku dát do úkrytu misku z hodně vlhkým nebo úplně nacucaným rašeliníkem nebo lignocelem. Od té doby co to takhle dělám, tak se krajty svlékají bezproblémů. P.

Ahoj,přesně tak.Když se krajty svlíkaj tak rosím hlavně do bedýnky ve které tráví většinu času.Problémi se svlékáním nemám.
Kdž se to stane,tak většinou u mládat.Mě třeba u Elaphe helena.Jsou náročnější na vlhkost a když to někdy prošéfuju,tak dám hada do krabičky s vlhkým ubrouskem a dám ho zpátky do terária.Druhý den je had svlečený bez problémů.:-D

Neviem či je to len náhoda ale u mňa sa všetky regiusky prvý krát zvliekli zle a bolo im treba pomôcť. Pripísal by som to skôr stresu z nového prostredia keďže ďalej problémy so zvliekaním nemám a vlhkosť je stále cca 60% - vôbec neriešim či sa idú zvliekať a vždy sa zvlečú komplet. Zvlečky mám často pozachytávané a roztrhané o zariadenie terárka.

Souhlasím s PYTHONEM,i já jsem jedenkrát přerosil a řešil jsem to v lavoru s vlažnou vodou.Když jsem dal úkryt s nacucaným lignocelem,tak si toho ani nevšimla.Nakonec jsem tomu nechal volný průběh /při normální,standartní vlhkosti/ a je to v klidu.Nějaký problém jsem tam mít musel,ale prolezl jsem terárko jak se dalo,mazlika prohlížel jak se dalo,ale na nic jsem nepřišel.Bude mít dva roky a tváří se až moc spokojeně.

Kdyby braly z peánu mrtvé myšky, tak je podělíš snadno, pokud žerou jen živé, tak jednu při krmení vyndej a až se nažere, tak ji vyndej (moc s ní nemrskej, jen ji na tu chvíli dej třeba do kyblíku s víkem a pár dírkama) a nakrm tu druhou. Dají se jim porozdělovat i živé myšky, ale je lepší je lehce přidržovat peánem na tom správném místě. Časem to vychytáš.

Nějak to poskouším...samice už žrala z peánu mrtvou myšku. Ale teď je to spíše krizovka-nemůžu sehnat malé myšky a mám strach, že když dám živou dospělou myš tak, že jim ta potvora ublíží. Tak krmím teď mrtvýma. Ty moje dvě krajty jsou ještě písklata mají kolem 50cm. Po prázdninách budu mít už i menší myšky tak se pokusím krmit živýma a uvidím.