Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem žebrovník waltlův - regenerace

Moc prosím o radu,v akváriu máme mezi rybkami umístěného žebrovníka,celou dobu bylo vše v pořádku nikdo nikoho nechtěl sežrat,ale nyní jsme si všimli,že má bohužel málo síly a elánu do plavání a co je nejhorší,že má ukousnutou nožičku.Prosím o radu co s ním dál,zda jej ponechat v akváriu nebo zda se ho vzdáti a nenechat jej trápiti.Pochybuji,že by mu nožka dorostla jako ještěrce ocásek.Děkuji
Změna předmětu, původně: žebrovník watův (Arutha)

Co tam máš za ryby, že mu ukously nohu::). Je pravda, že čolci a mloci mají velkou regenerační schopnost, takže se to zřejmě zhojí, ale bylo by vhodné ho dát do zvláštního akvária (stačí i jen třeba větší kyblík nebo malé akvárko), kde budete udržovat čistou vodu. Krmte alespoň dvakrát týdně žížalami, patentkami, rybkami atd. Otázka je, co potom, když v akváriu s rybami přišel o nohu, kam s ním. Ideální by bylo vlastní akvárium maximálně s nějakými drobnějšími rybkami (mečovky, gupky paví oka apod.) nebo šneky.

Noha by se měla při dobrém krmení a udržování čistoty vody zahojit. Ideální by bylo žebrovníka přendat do jiného akvária s nižším sloupcem vody - 20, 25 cm. Předpokládám, že v akváriu s rybami je úroveň vody v větší výšce, což žebrovníka při absenci nohy může zbytečně vysilovat.

Dal bych ho teď extra do akvaria s nízkým sloupcem vody (jen pár cm), aby neměl moc námahy při nadechování a vydatně jej krmil. Noha doroste kompletně, u ocasatých je regenerace přímo neuvěřitelná. Dal bych si jen trochu pozor na případné zaplísnění rány - stačí pár kapek acriflavinu nebo jiného přípravku, který seženete v akvaristickém obchodě.

kdyz mi bylo zhruba 7 let,donesl jsem si domu skupinku colku z nedaleke louze,mel jsem je tajne pod posteli ve sklenici od okurek s nejakou rostlinou z te louze.Chytal jsem jim mouchy,ale bylo to asi malo,protoze se celkem solidne ozrali,vypadali pak spise jako pavi ocka,postupne mi zbyl jen jeden a svete div se dorostl komletne a nohy mel funkcni..............:-/