Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bílé myšky

chtěla jsem se zeptat -založila jsem si chov bílých myšek kvůli hadům ale nemám zkušenost a nevím jestli když myška porodí můžu u ní nechat samce nebo ho musím oddělat nebude agresivní na mláďata?

Souhlas s GG. Samce oddělovat nemusíš, neublíží jim, ale nepíšeš kolik máš samic? Máš-li pohromadě jen jednu samici a samce, mají-li dostatek potravy a hlavně vody!!!/z nedostatku vody samice nemá mléko a mladé sežere/ budou mladé odchovávat úplně v pohodě.

Mít jeden pár v bedně není zrovna produktivní, v dobře vedeném chovu může být na jednoho samce 4 až 6 samic a při kvalitní stravě myšata nežerou, problém je pouze, jak píše výš tuším carlos nebo gg, přidávání nových myší do skupiny, proto nedoporučuji ze skupinou nějak manipulovat, pokud už některá ze samic nerodí, tak ji zkrmte a další nepřidávejte, pokud počet samic poklesne na tři nebo dvě a nejsou příliš produktivní, je vhodné založit úplně novou skupinu a starou zrušit (=zkrmit). Jak píše lenkaja, dostatek vody je také velmi důležitý.