Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplota v létě

Dobrý den.mám guttatu a řeším teď problém s teplotou v létě.mám ji v pokoji kde teď přes den má v terariu teplotu kolem 28°C(na teplejší straně) + topný kámen a na druhé straně kolem 25°C což by mělo být v pořádku,ale spíš se chci zeptat jestli jí nevadí noční teploty kolem 22-24°C.pokud ano tak prosím poraďte jak by se to dalo vyřešit.mám podkrovní byt takže přesunutí do jiných místností by nic neřešilo...Děkuji

loading...

Já si myslím, že těch pár měsíců do roka to vůbec těmto zvířatům nevadí. Mě stoupají v těch nejteplejších letních měsících noční teploty v teráriích až k 26°C! a všechna zvířata co chovám jsou v pohodě.Hlavně dát bacha na vytápění terárií ve dne, aby ti nevylítly teploty ve dne přes 30°C.

Pokud mám v teráriích v létě potřebnou teplotu, vytápění (žárovky) vypínám a světlo u hadů po toto krátké letní období moc neřeším. Denní světlo, které mi pere oknem do místnosti z venku, zvířatům asi stačí. Nikdy jsem nezaznamenal a ani neslyšel, že by nějaký hadi v teráriích měli, nějaké problémy z nedostatku světla. Možná tak některé pouštní druhy. Z těch jsem choval Cerastesky a těm obráceně nevadí zase vyšší teploty. Takže, těm jsem svítil i když byly venku tropické teploty, a ony v pohodě ,,smažily" i v teplotách přes 35°C. Dokonce jsem zaznamenal u jedné samice, že se v některých dnech letních měsíců vyhřívala celé hodiny pod žárovkou (aniž by musela) při naměřených teplotách až 38°C.To už je ale něco jinýho.

Přesně tak, přes letní horka, kdy mám v terárkách min. okolo 26 až 28 st., vypínám prakticky všechno, co jde. Raději méně, což hadi v pohodě zvládnou, než je uvařit. Hadi mírného pásma mi pravidelně přes ty horka nežerou (mám vyzkoušeno, že většina má optimální teploty max. okolo 25 st. a méně, mírně vyšší jen krátkodobě pro ranní nahřátí, hlavně při trávení a graviditě) a jsou i tací, které by mohli dlouhodobé teploty okolo 30 st. zabít.

a co guttata??ja jsem dnes zpozoroval že v noci mi teplota klesla jen k 26°C,nemůže jí takhle vysoká noční teplota škodit:?: já světlo vypínám akorát když nakrmím tak zapínám topný kámen který má 6W takže teplotu v terarku nezvyšuje.

když se bavíte o těch teplotách tak se chci taky zeptat,jestli když mám krajtu královskou a vypnu jí žárovku s uv tak jestli jí to uv nebude chybět aby se jí třeba něco nestalo...no ale když to nechám zaplí tak tam bude mít takovejch 35°c a i víc!!!co mám teda udělat nechat jí to uv,ale bude se smažít nebo jí nechat bez uv,ale v lepší teplotě?!díky...

Ahoj. Regiuska ako had s nočnou aktivitou UV nepotrebuje. Svietiť jej s tým môžeš ale neni to nutné. Regiuskám vyhovuje denná teplota 28-32°C, občasné výkyvy o 1-2°C by nemali byť problém. Ak ti to hreje 35 a viac, skús nižšiu watáž alebo vypnúť.