Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vipera Berus nebo Coronella austriaca

Zdravím,
Na horské chatě permoník,v Beskydech,když jsem prolézal místní arachno/herpeto faunu jsem v uzké díře u stěny našel hada.Kousavá bestie to byla.Rozhodně jsem neviděl ani tvar hlavy ani kresbu na hřebu,pouze bok hada.Bylo to tmavé s nějakýma čtverečkama/tečkama na boku a určitě to mělo přes 1m.Myslím si že to byla užovka ..

Dále bych se chtělů zeptat jestli dokáže Vipera Berus prokousnou třeba rukavice,rukáv od mikiny apod.a v jaké víšce se s ní můžu setkat...?Zítra jdu prozkoumat CHKO Bílé Karpaty
a chtěl bych ji najít.Bude to (nejspíš)pro mě první odchyt jedovatého hada.tak ať neskončím takhle,prosím poradte jakou výbavu si vzít.
[http://www.gifte.de/Gifttiere/images/Biss%20Vipera% 20berus02.jpg]

tak ať neskončím takhle,prosím poradte jakou výbavu si vzít.

a obrazek je z googlu:-[

a k té natrix natrix-jsem si jist že to nebyla ona.No tak jo,nebylo to metr a "netahal" jsem to ven klackem,jak asi vyplívá z textu ale snažil jsem se jí jen popohnat malým klacíkem k východu.A je taky možné že to opravdu nemělo metr,byl to odhad protože jsem viděl celkem tlusté,stočené tělo a jen projetí hlavy....ale mě+síčky tam nebyly...ale byl to okamžik