Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dávkování vitaminů

Dobrý den, právě jsem pořídila naší such. želvě přípravek Nutrimix Rep. Krokodýl mi ho tu nedávno doporučil a psal, že se může přidávat bez omezení. Koukala jsem ale, že obsahuje také vit. A,D,E,K, kterými se dá snadno předávkovat. Chci se zeptat, jestli se tento přípravek může dávat každý den (samozřejmě výrobcem doporučené množství), aniž by nějak uškodil. Díky.

Ahoj, sem tu prvně, tak snad píšu správně...sice nejsem úplně ve správné kategorii,třeba jako poraďte jak začít....ale to určo neva. Tedy:Chtěla bych se tu poradit. Chceme si pořídit suchozemskou želvu, ale nevím jakou. Nikdy jsem ještě želvu neměla, tudíž bych raději začala tou nejméňě náročnou. Moc se mi líbí T.horsfieldii, víc než zelenavá. Už jsem prolezla na Netu kde co. Na želvičku jsem pomyslela až když jsem se musela nedobrovolně vzdát naší kočky, protože moje alergie už byla neúnosná. A protože mám moc ráda zvířata, nechtěla jsem se vzdát myšlenky, že by v naší domácnostin chyběl živý tvor. Vzhledem k tomu že mi šíleně vadí srst a sliny chlupáčů...zbyly mi rybičky a želvičky. Želvičky jednoznačně vyhrály :o)Takže: prosím vás o radu, nebo názor...jakou želvičkou by jste začali...a co je k tomu vlastně třeba, stát se "želvářem" ... Těším se na odpovědi.

Zelvu do teraria ne. Nevim, proc je to tu zvykem. Lepsi je zelvi stul - cirkulace vzduchu, zadny sklo, teplotu a vlhkost muzes lepe regulovat. Po vymene nas zelvak lita z jednoho konce na druhy. Vypada spokojene a docela aktivne. Je dobry vystavet taky nejake vyssi patro. Hrozne radi koukaj z vysky a splhaj.

Pokud umis jine reci nez cestinu, je vyhoda precist si, co se pise jinde a konzultovat to s ruznymi narodnostmi. Kazdy ma jine postrehy. Treba nekdo ti rekne, ze horsfieldii zije uplne na suchu. Jenze jinde se doctes, ze prece vetsinu sveho zivota travi v nore, kde uplne sucho neni atd.

Pokud bydlis v byte, zacni si shanet semena jedlych rostlin. Je to fuska byt ze stredu mesta a mit na balkone zahradku, zvlast kdyz je tam pul dne kolem 40 stupnu. Zelva je pro me taky jedine zvire, ktere muzu mit. V kazdym zveraku u nas maj jen horsfieldii. Radsi si zelvu porid od chovatele. Ve zveraku je nemaj v idealnich podminkach a jsou to podvodnici (moje zkusenost). Moje horsfieldii udajne pochazi z Ukrajiny. Bohuzel jeho rodice ukradli z prirody :.( Nevim proc, kdyz jsou mladat plne obchody. Nabidka pry pokryva poptavku, hm..

Je to ze dreva/preklizky jakoby krabice. Muzes pouzit i starsi nepotrebny kus nabytku. Inspirace zde:
http://forums.shelledwarriors.co.uk/viewtopic.php?t =7208
http://forums.shelledwarriors.co.uk/viewtopic.php?t =7072
http://forums.shelledwarriors.co.uk/viewtopic.php?t =5826&highlight=table
http://mysite.wanadoo-members.co.uk/torthouse/Baby_ leopard_table.jpg
http://forums.shelledwarriors.co.uk/viewtopic.php?t =6966
http://forums.shelledwarriors.co.uk/viewtopic.php?t =6662
Akorat steny by mely byt vyssi, aby splhoun nemohl vylezt.
http://www.russiantortoisepictures.com/gallery2/mai n.php?g2_itemId=10410
http://www.russiantortoisepictures.com/gallery2/mai n.php?g2_itemId=10408
http://www.russiantortoisepictures.com/gallery2/mai n.php?g2_itemId=11454
Keramicke zelvy bych si odpustila.
Muzes ho mit na koleckach, na nozkach, s mrizi nahore (pokud mas kocku). Nebo ho muzes pro snadnejsi udrzbu vykachlickovat. Drevo se myslim nema pouzivat cedrove ani borovice, zadne, ktere by bylo aromaticke. Ctvercovy nebo skoro ctvercovy pudorys se mi libi, ale v malych bytech jde spis udelat delsi obdelnik. Jeste muzes pridelat rampu/1. patro, to se jim taky libi. (zabezpecit "zabradlim", aby neskocili dolu)
http://russiantortoisepictures.com/forum/gallery/10 57_20_04_07_11_48_01.jpg

U nového příspěvku je značička nový. Když na ni klikneš, již přečtené příspěvky se skryjí a zůstanou zobrazeny jen nové. Taktéž můžeš zaškrtnout dole volbu "Odebírat ... e-mailem" a budou ti chodit všechny příspěvky (mimo tvých vlastních) do pošty. Myslím, že přehlednost a snadnost navigace ve stromě příspěvků je tady vyřešena velice dobře. Ale jak již bylo napsáno, kolikrát je to hoňka :puff:

No já mám hoňku s celým počítačem, takže i kdyby " přehlednost a snadnost navigace ve stromě příspěvků je tady vyřešena velice dobře " to řešil genius, mě to není nic platné, tudíž můj názor nemůže být objektivní ani omylem. V každém případě děkuji za nasměrování jdu to hned zkoušet.

Ufff, tak jsem si to tady vsechno precetla... Velmi zajimava diskuze :-) Hlavne co se tyká Testudo hermanni hermanni... kdysi jsem je chovala take, pak jsem prodala celou chovnou skupinu za par supu a dneska si rvu vlasy....

Ale uz je to davno....to se neda nic delat...

O par let pozdeji jsem se na ne byla podivat na Jihu Francie v Gonfaronu. Tam je zelvi farma. Taky jsem je nasla ve volne prirode.... Je to uzasny jit po louce a potkavat zelvy...a mit chut si je vzit domu....Ale k cemu, ze jo..Jim je tam dobre a ja bych je tu stejne mnozit nemohla.

Je fakt, ze tech mist, kde ve J. Francii zijou v prirode je malo. Zakreslila jsem si do mapy, kde to presne bylo, tak zas nekdy udelam vypravu... :-)