Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vitamny u želv

Dobrý den!
Potřebovala bych poradit s vitamíny pro suchozemské želvy. Jak často je podávat( mám 3 roky starou T. marginata), a jaké a popř., které doporučujete, a kde s edají sehnat. Ve zmerimexech o tomto problému nemají ponětí a každá literatura doporučuje něco jiného. Děkuji všem za případné rady!

Předmět Autor Datum
Je tu o tom vlákno, ale neva. Zkusím popsat mé zkušenosti, i když zdaleka nejsem tak znalý jako Khor…
krokodýl 23.06.2007 10:28
krokodýl
Ahoj, mela jsem Reptivite od Zoo Med a ted mame TNT odsud: catalog Podavam zridka, max 2x nebo 3x ty…
Oslinka 23.06.2007 10:29
Oslinka
No mám pocit, že "sušené bylinky" za poměrně dost dolarů udělají vcelku stejnou práci jako kvalitní… poslední
krokodýl 23.06.2007 10:40
krokodýl

Je tu o tom vlákno, ale neva. Zkusím popsat mé zkušenosti, i když zdaleka nejsem tak znalý jako Khor, Sysel a další. Pokud jsou želvy ve venkovním výběhu tak k zelené luční směsi nedávám nic vitaminového, pouze minerálie, ponejvíce sépiovku. Pokud jsou ve vnitřním teráriu, což nepovažuji za ideální, tak ke kvalitnímu zdroji UV, zelenému krmení a sépiovce, také vitamíny nedávám, pokud jsem v nouzi nucen krmit zeleninou, používám v 80% čínské zelí, 10% na hrubo strouhaná mrkev a 10% ostatní druhy zeleniny (natě, listy, okurka, minimum ovoce - jablko, hruška), pak vše posypávám nutrimixem pro nosnice nebo aminorepem, samozřejmě k tomu dostávají i tu sépiovku. Často se ale zapomíná na další, podle mne velmi důležitý aspekt a tím je vyšší vlhkost vyšší vrstvy substrátu, do které se želvy často na noc zahrabávají a noční poklesy teplot. Na vlhkost substrátu jsou náročná hlavně mláďata řekněme prvních 5 let života, tedy v době nejintenzivnějšího růstu krunýře. Jsem také zastáncem zimování již v prvním roce, nejdéle ve druhém.

Ahoj, mela jsem Reptivite od Zoo Med a ted mame TNT odsud: catalog Podavam zridka, max 2x nebo 3x tydne na namocene listky - aby se to hned nesesypalo. Jen lehce poprasim nebo otru co je na spicce lzicky. Oba vyrobky jsou totiz moc jemny prasek.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru