Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Subcaudálie

Zdravím. Už jednou jsme tu řešili subcaudálie při určování pohlaví. Byli by jste moc hodní, kdyby jste u svých zvířat, kde jste si jistí pohlavím, spočítali subcaudálie. Udělal bych si jen tak nezávislý soupis. Něco ve smyslu Python regius 0.1 35 subcaudálií. atd. Díky moc.

loading...

Já vím. Už se tu nedávno něco podobného řešilo u regiusek a někdo to pokazil opačným počtem. :-) Ale zajímalo by mě dát ty data dohromady u co nejvíce druhů a co nejvíce kusů jedinců. Na svlečce jsem to nikdy nepočítal. Popravdě mě to nenapadlo. :-D To asi zkusíme pak u tmavečky. Ona nějak nemá ráda doteky na ocasu a přetahovat se se 4m tmavečkou nebudeme. ;-) Tak kdyby přesto někdo měl dlouhou chvíli,tak budu za počty rád. ;-)

No já jsem ochoten naprogramovat v PHP potřebné tabulky. Základ už mám hotový v podobě ekdyse - snůška. Takže dyž by se připojilo do podobných projektů víc lidí bylo by to super.

Je tu ale několik úskalí:
1, nevidím chyby - po několika hodinách programování už nevidím pravopisné ani jiné chby
2, výstup z tabulek - občas mám problém jak zformátovat jednotlivé hodnoty na výstupu aby byly logické a přehledné.

Takže když mi v tomhle někdo pomůže můžem si být vzájemně prospěšní :)

Ale musí být data,která se budou vkládat

Ono je to totiž malinko složitější. Data by určitě byla, veřím, že pokud bude projekt dobrý, lidé se zapojí, ale... Ten projekt musí být dobrý, aby lidé neměli pocit, že do něčeho investují, byť jen čas, zbytečně. jestli je zde na poradně víc programátorů v PHP, chtělo by to vytvořit tým, který by to nejen zprogramoval, ale především zanalyzoval. Tak aby projekt byl co možná nejvíc komplexní a všestraný. Aby v něm mohli evidovat své poznatky nejen hadaři. Ve své podstatě je to docela ranec práce s výsledkem docela nejistým. Jestli se tu najde tým lidí, kteří jsou ochotni do toho jít, budu jen rád.
Tera.Poradna, když se rozjížděla, taky se zdála, že nemá moc šancí na úspěch. Dnes si myslím, že jednak díky kvalitě systému na kterém běží, tak předvším kvalitě osazenstva má své místo v internetových teradiskuzích, o čemž svědčí stoupající statistiky návštěvnosti a zvyšující se počet návštěvníků.

Takže, pokud se najde dost zapálených lidí, hurá do toho :puff:

Tak zkuste nadhodit jak by měla taková tabulka vypadat, co by v ní mělo být. No uplně nejlepší by to bylo načrtnout na papír, nebo to zkonstruovat v exelu a hodit sem.
Můžete zkusit vylepšit stávající "ekdyse-snůška" nebo navrhnout zcela nový systém.

Když budu schopen zapracuju na tom.:-)

Bylo by dobré rozšířit údaje v tabulce ještě o ventrální a dorsání štítky, aby byl k dispozici jakýsi poměr.
subcaudalia:
A. c. contortrix 3,0-41,42,43
B. arietans 1,0-27 x 0,1-18
B. constrictor (mix) 0,1-50
B. dendrophila 1,0-92
C. atrox 1,0-25 x 0,1-21
C. durissus 1,0-28 x 0,1-24
C. vegrandis 2,0-30 x 0,2-21,23
E.t. friesei 1,0-116 x 0,1-98
E.c. cenchria 2,0-46,48
P.m. pimbura 1,0-66 x 0,1-61
N. kaouthia 1,0-53 x 0,1-46
T. albolabis 1,0-68 x 0,2-53,54
T. stejnegeri 0,2-66,70

Python regius 1.0 - 35
Python regius 0.3 - 31,31,30
Boa constrictor (údajně 1.0 - "prohmatal" p. Böhm) 55

A konečně 0.0.1 Elaphe carinata. Dnes jsem spočítal na svlečce 96 štítků. A na svlečce nebyli hemipenisy. Prý to má být "asi" sameček. Koukám,že tady se sondě určitě nevyhneme,jelikož bychom rádi dopárovali.

Pseudelaphe (Elahe) flavirufa pardalina 1,0 - 128
Pseudelaphe (Elahe) flavirufa pardalina 0,1 - 118

Elaphe bimaculata 1,0 - 70
Elaphe bimaculata 0,1 - 66
Elaphe bimaculata 0,1 - 62
měsíční mláďata (sondovaná mou osobou)- počet může být o nějakou tu šupinku jiný, protože zvlášť konec ocásku byl na počítání hodně "zajímavý" a svlečku jsem měl pouze u jedné samičky a jako na potvoru byla špička ocásku utržená, přesto jsem se snažil dojít pečlivým několikerým počítáním k nějakému víceméně přesnému číslu:
Elaphe bimaculata 1,0 - 72
Elaphe bimaculata 1,0 - 74
Elaphe bimaculata 0,1 - 64
Elaphe bimaculata 0,1 - 63