Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem barvy na pozadí terária pro hady

Dobrý den chci vyrobit nové terárium pro hady. Zadni stěnu chci vytvarovat z polystyrenu, ale nevím jaké použít lepidlo abych mohl posypat kamínkama. Když použiju herkules ( dispercol)je problém že terárium bude vlhčeno a toto lepidlo není voduvzdorné. Napadl mi použít teramotmel a natrít ho barvou ale nevím jaké barvy použít aby byly nezávadné v uzavřeném prostoru. Můžete mi někdo poradit?

Vem to párkrát lepidlem na dlaždičky, doporučuju buď silnější vrstvu bo dvakrát nebo třikrát. Pak to vem hustším lepidlem a nalep šutry. Na občasné rosení to stačí. Pokavaď to budou větší šutry, eště bych to vyspároval, ale co sem zkoušel, tak ty šutry zkazej dojem imitace skály, když dlabeš polystyren. Jinak s barvou je to horší. Balakryl je drahej jak sv... Ale stejně nechápu proč to barvit, když budeš lepit šutry :-). Obojí bych asi nekombinoval (otázka je jaký šutry, jak velký, barva apod.). Pokavaď budeš jen barvit, tak to pak vem lakem na bázi vody nebo epoxidem.

Já mám pozadí z něčeho jako je lepidlo na dlaždice (možná přímo ono) a to je posypaný pískem a je do toho vmáčklá kůra. Jak ale to pozadí zaschlo, tak se písek drolí bez jakéhokoli mého nebo hadova zasažení a občas se hadovi podaří vyrvat kus kůry z lepidla. Nevím, jak to vyřešit, ale chtěla jsem upozornit.

Já jsem použil duvilax L 58.Jedno kilo mě stálo kolem 110 korun.Lehce jsem to neředil vodou a natřel.Na to jsem naházel barevný písek.Po zaschnutí jsem to jestě jednou přetřel a drží to jako hrom.Ten písek nejde normálním způsobem dostat dolů.Dělal jsem to pro guttky.
Podklad byl vyleptaný polistyrén,na který jsem nanesl řídkou směs lepidla na kachličky. Na samostatným polišu mi to nechtělo moc držet.
Tady je výsledek

http://img261.imageshack.us/my.php?image=zloha25920 08062bu7.jpg

Použiju tohle staré vlákno: Chtěl bych dělat zadní stěnu u nového terárka. Strašně se mě líbí tahle imitace skály: http://www.agamakocicinska.cz/index.php?nid=435&lid =CZ&oid=890497 a chtěl bych se tomu přiblížit. Nevíte jak je docíleno té barvy té "skály"? Vrchní vrstva bude lepidlo na kachličky. Mohl by se ten balakryl přidat přímo de toho lepidla? Ovlivní to nějak pevnost? V tom odkazu je asi dost důležité velké množství těch malých kamínků co jsou tam zatlačeny. Jinak je to dle mého fakt pěkné ::).

Pozadí mám hotové - už jen schne. Mám tam hodně takových malých výstupků a bojím se, že až had vyroste, tak je poulamuje. Podrží to trochu (zpevní) ten vodou ředitelný lak? Určitě ho dám ve víc vrstvách. Jak je to s tím lakem a pak s vlhkostí? Např. jak se chová ten lak, když porosím terárko?

Ahoj, měla bych dotaz.. právě jsem byla v obchodě, kde jsem sháněla expoxidové dvousložkové lepidlo..bohužel měli jen takové balení, které by nestačilo ani školákovi na polepení papíru.. takže jsem nakonec vzala OSTAFIX N - prý je to na polystyren (což potřebuju), vodě to taky odolá, jen nevím, jak je to se závadností (píšou sice, že není nebezpečné podle nějakých směrnic, ale já ani nevím, co to znamená..). Nemáte někdo s tímhle lepidlem zkušenosti? můžu to tedy použít na výrobu zadní stěny? Základ bude tedy polystyren a pak na to půjdou vrstvy lepidla a písku.
děkuji předem za odpověď;-)

ahoj, na ten vyřezaný (lepší je tvarovat pájkou) polystyren stačí doslova napatlat rukou lepidlo na dlaždičky a na to nasypat písek, když to umačkáš, tak to bude držet.
po zaschnutí, vrstvy písku, které se lepidla nedotkly, jednoduše sklepeš. zrovna před týdnem jsme dodělali zadní stěnu do terárka a funguje to bezvadně, dali jsme tam na část i akvarijní kamínky a taky ok. to lepidlo co máš si schovej a můžeš jím přilepit tu zadní stěnu k terárku. stačí bodově, abys to pak mohla líp sundat.
my jsme to k terárku přilepili lepidlem Soudal fix all, které má na sobě také ty hlášky o nezávadnosti a že neobshuje ty divoký chemky,lepidlo je bílý a naprosto bez zápachu, tak věříme, protože nejme žádní chemici.;-)

Lepidlo na dlaždičky (pod tím nejlépe ještě vrstva epoxidového lepidla) natřené např balakrylem (různé matné odstíny, ze zkušenosti vypadají lépe tmavé barvy). Malířské barvy v prášku se dají míchat přímo do lepidla na dlaždičky, tím lze získat základní barvu a jen dodělat světlejší "patinu" na hrany a vlhkou houbičkou a zelenými odstíny lze vytvořit dojem "omechování". Povrch lze ošetřit nakonec matným lakem, ale není to zcela nutné.

Čaute, potřeboval bych od vás radu. Vtvaroval jsem z polistirénu pozadí do terária pro hroznýše. Poliš jsem normálně vytvaroval nožem, poté potřel primalexem s tónovací barvou. Jenže když jsem se dal do zaverecneho lakovani zdraví nezávadným lakem tak jsem zjistil, že lak polistiren leptá a vytváří pod barvou vzduchové budliny a barva zde následně praská. Písek jsem zamerne nepouzival ponevadz chci pozadí pouze z polistirenu a barvy. Mohl by mi prosím někdo poradit co s tím? Mam už připravenou novou stěnu ted ovsem resim jakym zpusobem ji nalakovat aby se nestalo to samé. Předem děkuji za reakce.

vhodny by bylo použít lak ředitelný vodou -ten polystyren neleptá používal jsem sice ne na pozadí do teraria ale jinam polyurex na parkety ,kdysi jsem používal chs 1200 epoxy ředěnej liheh ten taky neleptá ale dělá vysoký lesk -jako zalité do skla- absolutně nezničitelný ale při současných cenách nevím nevím ,nejlevnější verze-naředit herkules a několikrát natřít tímto ,vrstvu nechat asi den proschnout a další a mohlo by to jít i přibarvit tonovačkama,herkules duvilax a snad i balakryl sokrates sportakryl to jsou všechno nějaký akryly? ředitelný vodou ale po uschnutí vodu nepřijímající ještě existuje bisil ten ma dokonce atest na hračky a potraviny akorát nevím jestli je průhledný ,sportakryl je určitě trasparentní a dokonce i mat i lesk