Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem barvy na pozadí terária pro hady

Dobrý den chci vyrobit nové terárium pro hady. Zadni stěnu chci vytvarovat z polystyrenu, ale nevím jaké použít lepidlo abych mohl posypat kamínkama. Když použiju herkules ( dispercol)je problém že terárium bude vlhčeno a toto lepidlo není voduvzdorné. Napadl mi použít teramotmel a natrít ho barvou ale nevím jaké barvy použít aby byly nezávadné v uzavřeném prostoru. Můžete mi někdo poradit?

ahoj, na ten vyřezaný (lepší je tvarovat pájkou) polystyren stačí doslova napatlat rukou lepidlo na dlaždičky a na to nasypat písek, když to umačkáš, tak to bude držet.
po zaschnutí, vrstvy písku, které se lepidla nedotkly, jednoduše sklepeš. zrovna před týdnem jsme dodělali zadní stěnu do terárka a funguje to bezvadně, dali jsme tam na část i akvarijní kamínky a taky ok. to lepidlo co máš si schovej a můžeš jím přilepit tu zadní stěnu k terárku. stačí bodově, abys to pak mohla líp sundat.
my jsme to k terárku přilepili lepidlem Soudal fix all, které má na sobě také ty hlášky o nezávadnosti a že neobshuje ty divoký chemky,lepidlo je bílý a naprosto bez zápachu, tak věříme, protože nejme žádní chemici.;-)

Lepidlo na dlaždičky (pod tím nejlépe ještě vrstva epoxidového lepidla) natřené např balakrylem (různé matné odstíny, ze zkušenosti vypadají lépe tmavé barvy). Malířské barvy v prášku se dají míchat přímo do lepidla na dlaždičky, tím lze získat základní barvu a jen dodělat světlejší "patinu" na hrany a vlhkou houbičkou a zelenými odstíny lze vytvořit dojem "omechování". Povrch lze ošetřit nakonec matným lakem, ale není to zcela nutné.

Čaute, potřeboval bych od vás radu. Vtvaroval jsem z polistirénu pozadí do terária pro hroznýše. Poliš jsem normálně vytvaroval nožem, poté potřel primalexem s tónovací barvou. Jenže když jsem se dal do zaverecneho lakovani zdraví nezávadným lakem tak jsem zjistil, že lak polistiren leptá a vytváří pod barvou vzduchové budliny a barva zde následně praská. Písek jsem zamerne nepouzival ponevadz chci pozadí pouze z polistirenu a barvy. Mohl by mi prosím někdo poradit co s tím? Mam už připravenou novou stěnu ted ovsem resim jakym zpusobem ji nalakovat aby se nestalo to samé. Předem děkuji za reakce.

vhodny by bylo použít lak ředitelný vodou -ten polystyren neleptá používal jsem sice ne na pozadí do teraria ale jinam polyurex na parkety ,kdysi jsem používal chs 1200 epoxy ředěnej liheh ten taky neleptá ale dělá vysoký lesk -jako zalité do skla- absolutně nezničitelný ale při současných cenách nevím nevím ,nejlevnější verze-naředit herkules a několikrát natřít tímto ,vrstvu nechat asi den proschnout a další a mohlo by to jít i přibarvit tonovačkama,herkules duvilax a snad i balakryl sokrates sportakryl to jsou všechno nějaký akryly? ředitelný vodou ale po uschnutí vodu nepřijímající ještě existuje bisil ten ma dokonce atest na hračky a potraviny akorát nevím jestli je průhledný ,sportakryl je určitě trasparentní a dokonce i mat i lesk