Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Strava želvy

Zdravím, chtěl jsem se zeptat zda je vhodné krmit hermanku cca tak 3letou květy ibišku ne venkovního. mam doma veliký plny obřích květů a želve moc chutnaj davá jim i přednost před pampeliškou i čimkoliv jinym. dávám jí tak jeden květ deně a k tomu bylyny. děkkuji za odpovědi

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Našla jsem doma tablety vápníku, konkrétně calcii carbonici. Myslíte, že je můžu občas nastrouhat že…
Mej 01.11.2007 14:08
Mej
A jaký máte názor na podávání živočišných bílkovin - např.vajíčko? Dávala jsem to želvě a strašně jí…
Hannach 01.11.2007 18:06
Hannach
Mám doma 1,1 Testudo hermani a občas..cca 2x za 1/4 roku jim dám zabité,větší,myší holátko,želvy by…
eunectes 30.09.2010 23:27
eunectes
Zdravím. Pán KHor. Vrátil bi som sa k tej vašej poznámke že neustála saturácia potravy vápnikom niej… nový
JON 04.10.2010 09:36
JON
Zdravím, mám doma 4 roky samce želvy čtyřprsté. Nedávno jsem byla u veterináře pro nějaký vitamíny(i… nový
nikolla 19.07.2012 21:15
nikolla
naše želva ze všeho nejvíc miluje mladou oloupanou kukuřici takovou co se zavařuje, přímo z pole kra… nový
notek 26.07.2012 16:24
notek
mno tak ta kukuřice tak max 1x za měsíc 1kousek,jinak nikola si najde;-)(snad) v uvedených odkazech… nový
lupus 26.07.2012 16:43
lupus
Ve větším množství a častěji nevhodné. Když budete snídat, obědvat i večeřet čokoládové dorty, chutn… poslední
Petr60zelv 26.07.2012 17:17
Petr60zelv

Mám doma 1,1 Testudo hermani a občas..cca 2x za 1/4 roku jim dám zabité,větší,myší holátko,želvy by se strhali,jak žerou.Ale dostanou opravdu každá 1ks.jinak jim dávám převážně směs z louky,bydlím na vsi a luk je kolem spousta.Nejraději ovšem mají pampelišku!To je pro ty moje (a myslím,že pro želvy všeobecně) pochoutka č.1.Nejdřív sežerou pampelišku a pak teprve jitrocel a ostatní rostliny.Dávám jim i zralé ovoce a větvičky z listnatých stromů :bříza,lípa,jabloň hrušeň,třešeň(pozor na chemicky ošetřené stromy,aby jste želvy neotrávili)zde je spousta starých zahrad,kde již nikdo nepůsobí,odtud beru větvičky.

Zdravím,
mám doma 4 roky samce želvy čtyřprsté. Nedávno jsem byla u veterináře pro nějaký vitamíny(i se želvákem) a dal mi vitamíny pro hady, že prý má krunýř dost tvrdý a je zbytečné mu dávat vápník. Ted jak tady čtu jsem pochopila, že by se vitamíny měly pravidelně do potravy přidávat.
V teráriu měl k dispozici sépiovou kost, ale nevšímal si jí, tak jsem mu jí vyndala.
Děkuji, Nikola:)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru