Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co to je had či.........?

Dnes mi zazvonil telefon a tam se ozval jeden pracovník jisté firmy v jisté vesnici, žeprej s dodávkou materiálu z Pákistánu přišel i nějakej plaz asi had.
Před chvílí jsem se tam byl podívat - bohužel je to dosti vekej sklad a takže to bylo jako když člověk hledná jehlu v kupce sena.
Našli jsme tam v prachu na zemi jako by se tam něco plazilo......
Jinak berou zboží i z Číny, Vietnam atd......ale v pátek přijaly zásilku z Pákistánu(šla 6týdnů) a dnes našli tyhle obrazce........
Co na to říkáte, bohužel nemám momentálně moc času.....jsem domluvenej s něma že tam uděláme inventuru a destama ty palety přesuneme a já bych mohl bejt u toho a kdyžtak něco ulovil, ale žeprej by to zabilo půl dne
:-/.....a ve čtvret odjíždím na hady do Chorvatska :beer:
Na stopách v prachu nebylo zřetelné nějaká vytlačená šupinka od hada - záhyby byly dosti rovnoměrné - co myslíte je to had, pro porovnání je na prvním snímku vyditelná šlápota(dole).
Děkuji za veškeré reakce....Marek:puff:

[http://img98.imageshack.us/img98/9858/pict6333kv1.j pg]
[http://img337.imageshack.us/img337/2916/pict6335yr4 .jpg]

Ahoj Marku
z těch dvou fotek se toho zas tolik poznat nedá zkus udělat detailnější fotku,napiš jakou strukturu má ten povrch,jak je stopa dlouhá a hlavně jestli je pořád takhle rovnoměrná.Jinak to na hada vypadá,nenapadá mně jiný zvíře co by udělalo takovou stopu(teda pokud jí udělalo zvíře).Na druhou stranu podle porovnání se šlápotou už by šlo o docela velkého hada a ten způsob pohybu se mi nezdá..ta stopa je moc klikatá a hlavně až moc rovnomněrně.Řek bych,že asi takhle nějak si laik představuje že se had plazí....chci tím říct jestli to není dílo nějakého vtipálka,nebo náhody,dětí....
Dan :puff:

Zdar Dane,
díky že jsi ty alespoň nějak reagoval :-D
Bohužel lepší fotky nemám - já to nefotil, ale dneska mě přišly fotky co fotily policajti tož uvidíme(večer je sem hodím).
Právě taky mě nesedí ta pravidelná klikatost, co se týše struktury je hladká bez viditelných stop po nějakých štítcích. Ale zejtra v tom velkém skladě bude provedena inventura a já tam budu číhat kdyby něco :puff:
Do toho skladu se děcka nedostanou - právě taky mě vůbec nenapadá jaké druhé zvíře by takovou stopu udělalo :.(
Jo stopa je dlouhá třeba 2m pak zmizne, ale to je i způsobeno že v tom místě neni nějakej prachovej podklad pak se tam zase oběví.

Na tý druhý fotce je dokonalá sinusoida, to by musel se ten had plazit v bahně. V prachu, aby se mohl pohybovat vpřed, by měla být jedna polovina oblouku výraznější a trochu "rovnější". Vedle je ale stopa od ještěrky - teda tý vysokozdvižný a pokud by z ní visel nějakej rozhoupanej kabel, řemen nebo něco podobného tak by ta vlnovka vzniknot mohla. Navíc mi nesedí ani poměr tloušky stopy a poloměr oblouku.

Pokud by to přece jen bylo od hada tak tipuji velikost tak 50cm.

Ahoj,
ty stopy jsou zcela jasně od hada,a to docela velkého.Typoval bych min 1 metr i víc podle druhu.Řek bych,že takovouhle netipyckou stopu udělá velký pomalý had např. Bitiska,curtuska nebo tak něco.Echiska ani náhodou ta stopa je na echisku moc velká,a způsob pohybu už vůbec nesedí.Držím palce a jsem sám zvědav co se z toho vyloupne.
Dan :puff:

Čaute,
konečně bych tu akci uzavřel.
Přesně si už nepamatuji termíny, ale pak jsem tam jel - s tím že tam budou dělat inventuru - v hale projížděly 3 desty (ještěrky) a přehazovaly palety z bodu A do bodu B - záleželo na mě kam si řeknu :-p dělalo mi to dobře, ale k věci.
Něco malinko jsem tam nafotil kompaktem(fotky jsou hrozné) - po 3zmáčknutí mě vysadily baterie ach ta technika :.(

Ale závěr je takovej že jsme tam objevily malé stopy úzké, které způsobila asi obojkovka - kousek od skladu je rybník, žádné větší stopy co byly objeveny na začátku akce už tam nebyly.

Pak jsem odjel nahánět chorvatky - během té doby, byl ten sklad "uzamčen" a povrch upraven tak aby bylo možno zjistit plazí stopy a ještě byly nainstalovány do prostoru 3 plastové sudy s trochou vody, ale bohužel bez žádných pozitivních výsledků.

Tož nevím co to bylo :-?

S pozdravem Marek

[moje1qz2.jpg]

[moje2th1.jpg]

[moje3qv2.jpg]