Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem když se perou

co mám dělat,když se mi při krmení začnou prát dvě krajty tmavé?
je nějaká finta na to aby šli od sebe?polévání a stříkání vody nezabralo...
a je možné aby se navzájem uškrtili?
prosím poraďte!!!
s terastikou teprve začínám coby prodavačka ve zverimexu a samozřejmě se chci o ta stvořeníčka postarat co nejlépe a na školení jsme o bitkách hadů neměli nic.
děkuji všem mockrát za odpověd
hela

Jediná možnost je, je chytit a rozmotat, pokud je krmíte je vhodné krmit mrtvou myší (potkanem) a dát to každé zvlášť z dlouhé pinzety (peanu). Uškrtit se teoreticky mohou, zvlášť pokud je jedna výrazně větší, ale není to rozhodně běžné, většinou se nakonec nějak rozmotají i bez pomoci. Ovšem vždy existuje nebezpečí poranění, proto je třeba je v případě "skousnutí" je neprodleně rozdělit.

S tím septonexem to nemusí být špatné, ale nemám odzkoušené. Nejlépe je takovým situacím předcházet oddělením obou hadů nějakou dobu před krmením. Pokud se do sebe zaklesnou, dají se mláďata rozmotat, ale u 3m hadů to nepůjde (min.30kg solidní svaloviny). Řešil jsem to tak, že jsem to neřešil. Pokud jsem se je pokoušel rozmotávat, tak ještě více utáhli. Tím že se do sebe zakousnou a omotají jeden druhého vznikají hrůzostrašně vypadající situace. Po chvilce zjistí svůj omyl a smyčky povolí sami. Ideální ale je krmit všechny hady odděleně;-).

tak to mi prijde absurdni...V terku se mi lataji dva hadi, ja bezim k rychlovarne konvici a davam vodu:))Cekam az vyvre...Sekundy jsou jako cela vecnost...mezi tim si stihnu nachystat i kafe... Voda vyvrela..Odleju trosku na lzicku a bezim k obema hadum, opatrne cakam par kapek na jejich tela...Ale co nezjistuju, voda behem meho putovani na lzycce vystidla...Takze cele znova...
Mno neni tohle trosku absurdni?nehlede na "popaleniny" hada..