Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou zvolit velikost tera

Zdravim. Chystám se stavět stěnu terárkovou a pořád se nemůžu rozhodnout jakou velikost tera zvolit. Asi bych měl nejdřív říct, že bude pro guttky a počítám jedno tera = 2 bo 3 hadi právě dle velikosti tera.
Takže otázka zní:
Lešpí udělat čtyři tera nad sebou o šířce 80cm a výšce 45 - 50cm, když to plácnu na sebe, udělám nějakej sokl a větrání, vyjde mi asi 220xm, nebo 3 tera nad sebou o výšce bajvoko 60cm a šířce asi to už je jedno dejme tomu metr. Jinak hloubka by byla 60cm u obojího. Zajímá mě, co bude praktičtější pro hady.
Snad jsem to napsal srozumitelně.
Díky za názory.

Já jsem to pochopil :-). Ještě o tom popřemejšlim, ale je pravda, že výš jak 180cm člověk normálního vzrůstu nevidí, tudíž tak někde v té výšce to zakončit. Ještě si to nechám projít hlavou. Mě jde hlavně o praktičnost. V paneláku toho člověk moc nevykouzlí a hnát to do šířky neni kam. I když možná by ty malý schůdečky nevadily, ale zas honit hada na schůdkách, mňo radši né.

Obdobně mám terária sestavená taky- z prostorových důvodů. Stropy horních terárií jsou ve výšce 240cm, dna 170cm, takže do nich vidím. Navíc terárium ve kterém chovám 1,1 P. m. pimbura mám ve výšce 150cm, ale hloubka je 250cm, čistě proto, aby se pod něj vešlo to samé, tak často musím po schůdkách nahoru a dovnitř. Horní terária je vhodnější z pochopitelných důvodů obsadit mírnějšímy druhy hadů a co se týče obslužnosti, je to jen na zvyku. Když jsem řešil jestli postavit méně terárií s ideálním přístupem, či více s občasným výstupem na schůdky, zvítězily schůdky;-).

Je to dilema no :-), tak ty schůdky zkusim, v nejhoršim se dá vždy horní tera zrušit. Kdyby nebyla nouze o místo, tak bych to neřešil, ale ta chodba v paneláku tak svádí k něčemu většímu, že mi na to klepou ruce. Ty schůdky budou asi jen síla zvyku, pokavaď by mi bylo o dvacet víc, tak je vyškrtnu rovnou.

Prosím o radu...
1.V sobotu si jedu pro 6 guttek, které jsem vykoupila od chovatele, kterému se dvě samice :)) spářily. Jsou NZ09/07, ale jsou strašně maličké, krmené jen holátky :-/. Mám doma k dispozici 2x terárka 75*40*40. Chystám pro ně cca během 1/2 roku 2x tera 100*60*60. Nebude to pro ně málo- 3 hadíci v těch menších tera- zatím? Svou současnou stejně starou guttku krmím mimo terárko odstávčaty, ráda bych i ostatní krmila stejným způsobem (napoprvé zkusím menší skákavky.) Mám i svůj chov myšek.
2.Přes léto bych ráda ty větší tera umístila do zahradní nevytápěné místnosti na regály, pod terárka topný kabel (nebo raději topný kámen? současná guttka na něj neleze vůbec), žárovka.. Přes zimu zimování doma ve sklepě - cca 10st. Další rok některých prodej - jsou to sourozenci.