Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vodní želva v jezírku

Začátkem května jsem želvu po prvé vypustila do zahradního jezírka velikosti cc 4x2m o hloubce na jednéstraně 30cm a na druhé 1m. Minulý týden jsem želvu zahlídla jakse na okraji jezírka vyhřívala, ale všimla jsem si, že je dost hubený, doslova poloviční než byl dřív..
Myslíte, že je možné, že si v jezírku , které je plné komářích larev, žab,čolků,různého vodního hmyzu nedokáže najít potravu? Párkrát jsem mu tam hodila kusy masa, ale zůstaly bez povšimnutí.. Chtěla jsem želvu vylovit a zkontrolovat jenže ji v tom nedokážu chytit (jezírko je i dost zarostlé), myslíte, že by bylo lepší ji vylovit a vrátit zpátky do akvárka?

no je to Trachemys scripta troosti asi 5 letý samec. Ty žáby a čolci... no holt se tam během toho co jsme jezírko udělali nastěhovali a podle toho jak je vidim mi nepřijdou, že by jim želva nijak vadila, spíš tím jak jsem se snažila želvu krmit tak to jedli a žáby jsou skoro stejně velký jako želva (jsou tam 2žáby).Čolka jsem jednou vylovila, když jsem se snažila želvu chytit, ale zase jsem ho tam pustila.Nejspíš se do jezírka dostali z blízkého potoka :-/ A na stavbu nového jezírka pro želvu už bohužel nemám peníze ani místo. Ikdyž si myslim, že si jich stejně želva nevšímá, protože ji často vidim jak se vedle žab vyhřívá na břehu jezírka...

to jsem už skoušela, ale akorát to tam hnilo :-/ .... před chvílí jsem ho vylovila a zvážila jsem ho a má o 100g mín než před tím než jsem ho tam dala:-/ Zkoušela jsem mu dát jídlo, ale odmítal ho. Tak nevim jestli by nebylo lepší koupit akvárko a mít ho doma...

Ahoj,dneska jsem krmil a žerou normálně.Sice je zima,ale ne taková aby želvy nežraly.Koukal jsem na ně když jsem přišel z práce a i některý byly vylezlý venku z vody.Myslím že problém bude v tom,že je tam v tom bazénu málo žrádla.Spoléhat na to že si něco chytne je podle mně lehkomyslnost.Já mám želvy naučený na krmení pinzetou a funguje to i v bazénu.Je fakt že mám hloubku jen 35 cm.:-D

Přechod do jiného prostředí, tolik odlišného od terária, je pro želvu určitým šokem, navíc není zrovna ideální počasí, takže nějaký úbytek je logický. Musíte ho pořádně vykrmit v teáriu nebo vaničce, ale ne žádnou vyhřívanou vodu, jen lampu zhora nad kamenem nebo souší. A ve chvíli, kdy bude "zakrmený" a v pohodě a venku bude slunečno, pak teprve bych ho dal do jezírka, ideální bude, když voda v jezírku bude alespoň v povrchových vrstvách trochu vyhřátá. Pak bych ho klidně týden vůbec nekrmil a pak bych tam prostě dvakrát týdně dal mrtvou rybu, jinak ať si poradí. Musí překonat tu změnu prostředí.

Hanko 100g do mínusu je moc. Něco mu tam evidentně nesedne. Ošklivo je teprv pár dní a to nemůže mít takový efekt. Od května by musel, vzhledem k tomu jaké bylo počasí, být v perfektní kondici. Schválně jsem se byl teď podívat co vyváděj moje elegansky, přestože prší tak ohlodávají švestku, která jim spadla do vody. Hodil jsem jim narychlo pár granulí a žerou úplně normálně je tady 19°C a prší.
Vypadá to, že mu něco bude, jinak to není možné.

Podle všech zkušeností, by šťastný být měl. Možná to bylo na něj moc najednou. Asi bych teď moc neexperimentoval a zkusil ho vykrmit a potom postupně zkoušet. Já vodní želvy dělám jen okrajově tak ani pořádně nevím přesné lokality tvého poddruhu, možná by stálo za to si lokalitu ověřit.

nene ta fotka je focená někdy v březnu.... to jen na fotáku neumim změnit datum:-/
Akorát co je problém, že ted u nás hrozně prší a dost stoupla voda v jezírku, což znamená, že ho asi jen tak nechytnu:-/ Ale prý se má příští týden oteplit tak to snad klesne, abych ho mohla odchytit...Ještě mě napadlo, že bych to akvárko nechala na zahradě, aby neměl z přesunu ještě nějaký teplotní šok a mohla tak dobře kontrolovat jak žere a vážit ho...

Melda: jak už jsem psala želvu jsem se krmit pokoušela, ale nevšímal si toho a akorát to tam hnilo. Skoušela jsem červy,rybí a kuřecí maso prostě to co žral doma a nic. To, že odmítal jídlo jsem přisuzovala tomu, že se nažere dosyta sám - jezírko se opravdu jen hemží životem.
Krmit pinzetou na co bylzvyklí v akvárku byla zbytečnost, protože jak někoho jenzmerčil jak se přibližuje k jezírku okamžitě zmizel....

Jo tomu rozumim,mně želvy taky naskáčou do vody,když jde někdo kolem bazénu.Když krmim,tak rybkama máchám ve vodě a želvy připlavou.Možná bude problém ve velké velikosti bazénu.Mně se něco podobného stalo s ještěrkama.Ve velikém teráriu mi mládata strádala hrozným způsobema a taky sem si myslel,že je to pro ně lepší.Po přendání mládat do 3x menšího terária mládata rostly jako z vody;-)

no já jsem plánovala, že do toho jezírka k němu přidám ještě nějaké trachemysky co lidem vyrostou a chtějí se jich zbavit, proto to jezírko tak velké.
Tak uvidim no....pozítří se na to vrhnu a pokusim se ho vylovit. Než seženu nějaké akvárko tak bude v lavoru.