Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kým se cítíte víc?

Zajímalo by mě čím (nebo kým) se cítíte ve vztahu k plazům a obojživelníkům více. Použil bych tři základní kategorie:
1.herpetolog (i amatérský)- vědecký zájem především o etologii a ekologii plazů, terénní teraristiku, chov plazů především jako doplněk poznání jejich života.
2.terarista - zajímám se především o chov plazů a obojživelníků, nevyhýbám se šlechtěným barevným mutacím, slepáci mě neberou.
3.pets chovatel - mám jen nějakého toho mazlíčka, který je především člen domácnosti.

Dokud jsem neviděl některé plazy(zejména mé oblíbené ,,longissimky'';-)) v přírodě tak jsem byl terarista:-D...od te doby je pro mě teraristika jen hezkým koníčkem...pozorovaní zvířat ve volném prostředí se prostě žádné terárium vyrovnat nemůže...;-)A plazů odchycených ve volné přírodě mi v teráriích po čase začíná být líto,- ztrácejí své přirozené chování,(příjdou mi otupělí) a v teráriu nevynikne jejich krása.(Nebo se to zdá jen mě?):-?...samozřejmě na druhou stranu se v teráriích dají pozorovat některé projevy které by byli v přírodě pozorovatelné velmi obtížně...u mě je teda na prvním místě HERPETOLOGIE 8-)

To je hezký, jenže já jaksi nemám finance na to, aby jezdil do jižní ameriky pozorovat hroznýše v jejich domovině, stejně tak nemám na to, abych zajel třeba na Borneo pozorovat krajty tmavé a mřížkované a už vůbec nemám na to, abych se dostal na Novou Guineu (i když je to z Bornea kousek) skouknout krajtu ametystovou :-D

Takže sem si je koupil a zavřel do terária, tak ]:)

A plazů odchycených ve volné přírodě mi v teráriích po čase začíná být líto

Já bych byl v klidu páč jim je to jedno, navíc třeba u mě se maj jak prasata v žitě.
O takovém pohodlném životě, by si mohli někde v buši nechat jenom zdát.
Žádní paraziti, žádné nemoci a jinej kykyrys, pravidelný přísun kvalitní a výživné potravy atd. atd.
Postavil bych to na stejnou úroveň, jako kdyby jsi litoval somálské děti které někdo vykoupal, oblékl do čistého a suchého a pak je zavřel do MC´Donaldu :-D:-D:-D