Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem střevlíček v domě

Dobrý den, potřeboval bych radu prosím. Večer se mi derou do domu nějací brouci, sousedka říká, že jsou to střevlíci, každopádně jsou jich stovky a není to zrovna nejpříjemnější. Může mi někdo poradit jak se jich zbavit? Předem moc děkuji.

Bez fotografie opravdu nelze říct o co se jedná, nechci nějak degradovat entomologické znalosti Vaší sousedky, ale střevlíci se ve stovkách nevyskytují ani tam, kde se běžně vyskytují. Bez určení se těžko pomáhá, obecně maximálně nějaká chemie a to Vám poradí spíš v drogérii.

Skutečně by to mohli být střevlíčci (ne "klasičtí" střevlíci rodu Carabus a spol.), ti se můžou vyskytovat i ve větších množstvích. Nicméně to by se tam museli stahovat na nějakou mrtvolku, třeba myši, nebo i něco většího :-), takže bych pokud to jsou opravdu oni doporučoval prohledat barák, kdo ví, třeba někoho máte v betonových základech... :x:

Mně v průběhu týdne také vletěli 2 střevlíčci do 7 patra paneláku, a byli to fakt střevlíčci, byť jsou hodně podobní potemníkům. Mimochodem je tu někdo, kdo viděl lítat potemníka? Já ne. Nějak mám naučené, že moc nelítají a dají se chovat i bez krytu (taky je tan na stanici máme) a nevšiml jsem si, že by někdy byli venku.

Nejsem odborník, ale máme stejné problémy. Opravdu ve velkém množství nás okupují tito brouci. Dle porovnání obrázků na Internetu by se mělo jednat o Střevlíček (Platynus assimilis (http://www.naturfoto.cz/strevlicek-fotografie-5497. html). Tito brouci se zde vyskytují opravdu v rojích a to vždy jen v určitém období v roce. Mají velice tvrdé krovky a velice zle se likvidují. Bydlíme u pole s kukuřicí a obilím. Možná to může být příčina výskytu. Již několikrát se nám dostali ve velkém množství do bytu. Obávám se, že chemie v bytě není ideální způsob. Také si lámeme hlavu, jak se těmto problémům vyhnout.

MK

Sice s krizkem po funuse, ale preci :) Je to normalni jev, kdy nekteri strevlici (Ophonus, Pseudoophonus, ale i mnoho dalsich LETAVYCH druhu) letaji na svetelny zdroj, i slaby. Minulych 14 dni to bylo opravdu silene a bylo jich mrak. Nic nedelaji, jen lezou... Vzhledem k tomu, ze na dvorek lakam motejly svetlem, tak jsme jich meli doma moc a fakt neni prijemne, kdyz vas vzbudi strevlik ve vlasech :) VH