Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta kralovska

Mam na vas dotaz stači v terariu teplota ve dne 33stupnu a v noci 25stupnu a vlhkost vzduchu 70 stupnu je tam i zvlhčovač vzduchu ktery vytvaři vodni mlhu v terariu je 3měsice stary sameček krajty kralovske jedl naposledl před 3tydny myš ktera se koupi ve zverimexu stale vypouštim skoro každy den novou myš ale krajta o ni nema zajem je problem v mem špatnem chovu nebo asi nema hlad mam strach aby třeba nezašla . Teararium je dlouhe 130cm široke 80cm a vysoke je 140cm . vybava je rašelina větve na šplh hada a velka miska keramicka z vodou a žive a uměle rostliny . diky za vaši odpověd a radu a hezky den vam přeji libor mika pelhřimov

No terárko je obrovské na mládě regiusky. Má tam pořádný úkryt? V tak velkém terku udělej dost úkrytů,dej nějaké větve atd,aby to bylo členitější. Občas mláďata mohou mít i z velkého prostoru stres. Ale pokud tam dáš dobré úkryty,tak by to mělo odpadnout. Obávám se,že 33°C ve dne je moc. I proto nemusí žrát ( i když pokud si přečteš http://tera.poradna.net/article/view/30-krajta-kral ovska-python-regius tak zjistíš,že půsty u nic hjsou běžné a je tam i popsáno jak bys měl postupovat). Navíc 3 týdny není žádná doba ani na mládě. Teplotu sniž ( to vše je ale v článku také,tak to pročti a pak co nebude jasné zase zodpovíme). Jinak ten zvlhčovač je zbytečný. Těch 70% je dobrých. Jinak to z vlhkostí zas moc nepřeháněj. Stačí porosit,mlhovač je opravdu zbytečný.

Diky za odpověd na dně ma žive rostliny a kusy kury a pařizky a cele terarium vypada jako v tropech je tam hodně silnych vetv a na šplhani a jsou v šude umele rostliny v terarku byla pry krajta kobercova a je masivni ale moc pěkne a je přes pulku meho pokoje těd jsem vypl jednu žarovku 60w a těd vyhřiva jedna 100w červena a uv zařivka snad to bude stačit . diky za vaš čas a odpověd libor pelhřimov

UV záření je pro regiusku naprosto zbytečné. To ani nezapínejte. :-) Tak to by mělo být v pořádku. Je pak spousta faktorů,jestli jsi přečetl ten článek. Tyhle vedra a 33°C v teráriu můžou být jedním z nich. Je dobré,aby měla na výběr z teplot - tudíž pod žárovkou,třeba na nějaké vyvýšené polici aby měla kolem těch 33°C jinak na zemi aby si mohla vybrat z cca 26-30°C přes den. S nočním poklesem samozřejmě.

Ja bych vam to moc rad poslal ale bohužel nem to čim nafotit ale pokusim se někoho sehnat aspon z mobilem aby to nafotil a dal na internet pokud budete mit cestu někdy do pelhřimova mužete zajet mam take akvarium 500l a cichlida pavi 25cm a želvu nadhernou tu krmim rybama a skorřapky na vapnik a ji jak diva

Zdravim vas do poradny mam dotaz ale asi špatny napad aby se reguska ktera je dlouha 35cm je to sameček 3 měsice starej a je v terarku 130cm delka 80cm 140cm vyška tak sama dal ještě stejně velke mladě třeba hroz kralovskeho snesou se nebo se zabijou navzajem diky za odpověd libo pelhřimov

zdravim vas dnes jsem zakoupil hroznyše duhoveho a pustil ho to teraria velikosti d 140cm a v 160cm a š 85cm je to terarko plne větvi rostlin a velka miska na vodu terarko vypada jako tropy hadi jsou na velikost oba 30cm mohou žit spolu dohromady krajta kralovska je sameček diky za odpověd libor pelhřimov

Myslím,že jsem Ti v minulém dotazu na podobnou věc odpověděl. Jako chvilkové řešení by to mohlo fungovat,ale chovat je takto stále nedoporučuji. I když jsi nenapsal jakého duháče - přece jen mají jinou lokalitu výskytu,trochu jiné podmínky chovu. Navíc cenchriáš Ti pak může krajtuli zanedlouho přerůst,což není to pravé. Jinak to terárko jsme tu už taky probírali mám pocit. Zbytečně vysoké,pro tyhle druhy. Kdybys ho rozdělil policí (udělal z něj 2 terária,měl bys postaráno a oba hady ubytované zvlášť. Ono i těch 80cm co z toho dostaneš,když to přepaříš je zbytečných. Ale pořád lepší,než 160cm.

zdravim vas do poradny tak jsem v terariu dal misto rašeliny větši oblazky teplotaje těd ve dne 28stupnu a v noci 24stupnu a vlhkost je 70 krajta snědla za tyden 2myši bile ale černobile mysky vubec nebere . zjisti jsem že z rašeliny začal plesnivět velky kořen dal jsem ho do gala a když jsou oblazky už neplesnivy což jsem rad diky za vaši odpověd na myši a přeji hezky den libor pelhřimov

Zkusili jsme podávat mrtvé myši pouze u hladovkáře - nežral. To ale nic neznamená,jelikož nežral nic. :-) Začali jsme krmit pouze potkany. Hladovkáře jsme na ně zvykly. Jen jedna stále ne a ne potkana. Tak pro ni musíme mít myši. :-/ Jinak viděl jsem video,kde mrtvou myš vzala (ovšem musel s ní chovatel hýbat - pinzetou ji držel za ocas)

Terárium není příroda! I přes veškerou snahu, je chov plazů v teráriu s přírodou nesrovnatelný a jakékoliv riziko poranění hada je zbytečné, když mu můžu zatřepat u tlamy čerstvě zabitou nebo rozmraženou myší, on ji "uloví a udusí" stejně jako živou, jen to bude rychlejší a bezpečnější. Pokud jsou v teráriu dva nebo více hadů, tak je to nejjednodušší a nejspolehlivější řešení, jak zabránit skousnutí hadů. Také ne každý má vždy možnost sehnat správně velké myši nebo potkany ve vhodném množství a mrazák je řešení. Takže pokud had mrtvé hlodavce přijímá není důvod mu je nedávat. Mrtvá myš je stejně výživná jako živá, kterou had stejně pohlcuje až když je mrtvá.