Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta kralovska

Mam na vas dotaz stači v terariu teplota ve dne 33stupnu a v noci 25stupnu a vlhkost vzduchu 70 stupnu je tam i zvlhčovač vzduchu ktery vytvaři vodni mlhu v terariu je 3měsice stary sameček krajty kralovske jedl naposledl před 3tydny myš ktera se koupi ve zverimexu stale vypouštim skoro každy den novou myš ale krajta o ni nema zajem je problem v mem špatnem chovu nebo asi nema hlad mam strach aby třeba nezašla . Teararium je dlouhe 130cm široke 80cm a vysoke je 140cm . vybava je rašelina větve na šplh hada a velka miska keramicka z vodou a žive a uměle rostliny . diky za vaši odpověd a radu a hezky den vam přeji libor mika pelhřimov

Terárium není příroda! I přes veškerou snahu, je chov plazů v teráriu s přírodou nesrovnatelný a jakékoliv riziko poranění hada je zbytečné, když mu můžu zatřepat u tlamy čerstvě zabitou nebo rozmraženou myší, on ji "uloví a udusí" stejně jako živou, jen to bude rychlejší a bezpečnější. Pokud jsou v teráriu dva nebo více hadů, tak je to nejjednodušší a nejspolehlivější řešení, jak zabránit skousnutí hadů. Také ne každý má vždy možnost sehnat správně velké myši nebo potkany ve vhodném množství a mrazák je řešení. Takže pokud had mrtvé hlodavce přijímá není důvod mu je nedávat. Mrtvá myš je stejně výživná jako živá, kterou had stejně pohlcuje až když je mrtvá.