Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Střevlík vrásčitý a jeho hubení.......

Dobrý den,
mám takovej dotaz........Před pár dny na poradě kolega vytáhl do placu problém, že mají hodně švábů na dílně a dělníci si stěžují na to. Po bližším mojím průzkumu a s jedním kolegou jsme určily, že jde o Střevíka vrásčitého - já osobně jsem sdělil nadřízeným osobám, že v žádném případě nejde o škodlivý a nebezpečný hmyz pro člověka s tím, že jsou momentálně v období páření a že předpokládám, že během 1-2týdnů tenhle brouk zmizí. Nenavrhoval jsem instalovat žádné lapače hmyzu atd...

Bohužel dnes jsem potkal chlápka stříkajícho nějakou chemikálii do koutů prostorů naší budovi, tvrdil že ho najala naše firma - správa budov.

Mě osobně to nasralo :x:, chtěl bych se zeptat jestli tehle druh brouka neni zákonem chráněný a tudíš naše firma porušila zákon????
A pokud ano komu to sdělit (nabonzovat)?

:beer:Děkuji Marek:beer:

Chránění jsou velcí střevlíci r. Carabus, ale upřímně řečeno si spíš myslím, že se bude jednat o jiné menší druhy střevlíčků, kterých je spousta druhů a mnoho z nich se vyskytuje i všude v okolí domů a samozřejmě občas i uvnitř, zvlášť v přízemních podlažích nějaké otevřené dílny.

Ja si rikal, ze v tom je hacek - rod Carabus jako takovy u nas chraneny neni! Na Slovaci ano, ale u nas ne! Z hojnych druhu je u nas chraneny jen scheidleri a ulrichi, ostatni jsou vzacne druhy. Takze bohuzel...

Tady je link na nenovelizovanou verzi byhlasky, v novele z lonska ze strevliku pribyl akorat C.hungaricus a C.nitens .
VH