Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Střevlík vrásčitý a jeho hubení.......

Dobrý den,
mám takovej dotaz........Před pár dny na poradě kolega vytáhl do placu problém, že mají hodně švábů na dílně a dělníci si stěžují na to. Po bližším mojím průzkumu a s jedním kolegou jsme určily, že jde o Střevíka vrásčitého - já osobně jsem sdělil nadřízeným osobám, že v žádném případě nejde o škodlivý a nebezpečný hmyz pro člověka s tím, že jsou momentálně v období páření a že předpokládám, že během 1-2týdnů tenhle brouk zmizí. Nenavrhoval jsem instalovat žádné lapače hmyzu atd...

Bohužel dnes jsem potkal chlápka stříkajícho nějakou chemikálii do koutů prostorů naší budovi, tvrdil že ho najala naše firma - správa budov.

Mě osobně to nasralo :x:, chtěl bych se zeptat jestli tehle druh brouka neni zákonem chráněný a tudíš naše firma porušila zákon????
A pokud ano komu to sdělit (nabonzovat)?

:beer:Děkuji Marek:beer:

Tím střevlíkem vrásčitým jste si jisti?
Já jen, že se mi nedávno objevilo doma tohle:
[br1.jpg]
A aniž bych tušil, co je to zač, tak Carabus intricatus mi to nepřipomíná ani trochu.

Chránění jsou velcí střevlíci r. Carabus, ale upřímně řečeno si spíš myslím, že se bude jednat o jiné menší druhy střevlíčků, kterých je spousta druhů a mnoho z nich se vyskytuje i všude v okolí domů a samozřejmě občas i uvnitř, zvlášť v přízemních podlažích nějaké otevřené dílny.

Ja si rikal, ze v tom je hacek - rod Carabus jako takovy u nas chraneny neni! Na Slovaci ano, ale u nas ne! Z hojnych druhu je u nas chraneny jen scheidleri a ulrichi, ostatni jsou vzacne druhy. Takze bohuzel...

Tady je link na nenovelizovanou verzi byhlasky, v novele z lonska ze strevliku pribyl akorat C.hungaricus a C.nitens .
VH