Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zvracející hadi

dobrý den,
uměl by mi někdo poradit co s hrosnýšem královským a krajtou tmavou,když zvrací celé nestrávené myši??
hadi jsou mladí měří asi 1-1,5m,nechali jsme si udělat veterinární rozbory,ale nenašlo se nic co by jim mělo být,ani nejsou začervení a podle veterináře jsou chované správně a va správném prostředí,už si nevíme s nimi rady.
děkuji všem moc za odpověď
hela

Zvracajú Vám dva hady? Počiatočný problém teraz ťažko hľadať. Hadom treba po vyvrátení nechať 2 týždne kľud a dávať len čerstvú vodu. Potom podať čo najmenšie holatko a nechať zas 2 týždne a zas dať mini holatko - treba aby had znova potravu nevyvrátil a postupne si naštartoval trávenie. Po pár takýchto pokusoch možete skúšať dávať postupne o niečo objemnejšiu korisť a neskor skracovať intervaly. Toto je dosť všeobecné a záleží na jedincovi ako sa s tým vysporiada - od toho závisí prechod k normálnemu kŕmeniu ale tie 2-3 mesiace to bude trvať určite.

Zvracení může být způsobeno i vysokými teplotami bez poklesů, přeci jen jsou teď poměrně horka a snadno se stane, že při zapnutých zdrojích mají hadi v teráriu celý den přes 30 st. v celém prostoru terária, což není ideální ani pro tropické hady. Jinak doporučuji celkově nepřekrmovat, pro metrové a větší hroznýše a krajty stačí krmit jednou za 10 dní i déle a není nutné jeim dávat příliš objemnou kořist. Zkusil bych překontrolovat teploty a zkusmo nakrmit po několika dnech malou myškou, pokud bude zvracení pokračovat, začal bych 2 x po týdnu holým potkánkem a jak píše ADO, pokud to stráví lze zkusit větší a osrstěnou kořist (skákavka), pokud bude vše v pořádku, tak už lze podávat dosp. myši nebo potkáňata.

Jeste k tomu co je uz napsano dodam, ze je dobry se podivat po pripadnym zdroji stresu - tj. treba vibrace apod. Vim, ze tu nekdo mluvil o stresu z vetraku, ktery postavili pobliz terarka, nekdo si zase hady umistil nad nejaky elektricky zarizeni, ktery sice vydavalo zadouci teplo, ale taky hady rusilo... A kdyz si vzpomenu jak si bracha poustel hudbu az se (doslovne) trasl cely byt, tak bych treba proverila jestli se u vas doma neco takovyho taky nedeje...