Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem devěné odštěpky

Když koupím dřevěné odštěpky (jako podestýlku pod hada) co se prodává v teraristice ......... musím je nějak ošetřit než je dám k hadovi? (např. vypéct v troubě nebo tak něco?)

Myslím, že oba způsoby jsou možné, přepečení štěpků v troubě nic nezkazí, ale ani ničemu extra nepomůže.Pokud přepečete přírodní substrát (hlínu, rašelinu), tak ji znehodnotíte, zničí se kladně působící organismy a "mrtvá" půda daleko snáze podléhá plísním. Logicky - všechno, co zabijete v té zemině zůstává a hnije.

ale ani ničemu extra nepomůže.

k likvidaci brablenců a jiné různé havěti. Nemám rád když mi po terárku něco takového pak pochoduje v pozoru ;-)
Jinak pravda substrát desinfikuju hypermanganem, brebery to zabije, spálí a zabrání vzniku nějakejch plísní.

Pokud tam nebudeš po čase pozorovat nějaký hemžení tak je to OK. Jak jsem napsal, tak je to na uvážení každáho. Někdo dojde do lesa na hrabanku, někdo to koupí a hned nasype a někdo to raději, což je můj případ, nějak ošetří....horká pára, hypermangan, vypečení atd..... než to dá do kontaktu s hadem.
Stejně tak nemůžu třeba vystát, když se mi v terárku povaluje trus od hada déle než 5 minut. Někomu to ale nevadí a dokonce už jsem viděl terárium s jedním hroznýšem kde se váleli loboga jak nohy od piána a bylo jich tam mnoho...to jsem šel do vrtule ::).
Na tohle jsem docela bobkař, páč kdybych si něco zatáh do terárka (parazity, plísně a podobnej neřád) asi bych to nerozdejchal.

Už jsem taky přemejšlel jestli by nebylo dobrý hadům před krmením kořist vykoupat :-D:-D:-D
.........asi zajdu za Chocholouškem :puff: