Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem devěné odštěpky

Když koupím dřevěné odštěpky (jako podestýlku pod hada) co se prodává v teraristice ......... musím je nějak ošetřit než je dám k hadovi? (např. vypéct v troubě nebo tak něco?)

Myslím, že oba způsoby jsou možné, přepečení štěpků v troubě nic nezkazí, ale ani ničemu extra nepomůže.Pokud přepečete přírodní substrát (hlínu, rašelinu), tak ji znehodnotíte, zničí se kladně působící organismy a "mrtvá" půda daleko snáze podléhá plísním. Logicky - všechno, co zabijete v té zemině zůstává a hnije.

Pokud tam nebudeš po čase pozorovat nějaký hemžení tak je to OK. Jak jsem napsal, tak je to na uvážení každáho. Někdo dojde do lesa na hrabanku, někdo to koupí a hned nasype a někdo to raději, což je můj případ, nějak ošetří....horká pára, hypermangan, vypečení atd..... než to dá do kontaktu s hadem.
Stejně tak nemůžu třeba vystát, když se mi v terárku povaluje trus od hada déle než 5 minut. Někomu to ale nevadí a dokonce už jsem viděl terárium s jedním hroznýšem kde se váleli loboga jak nohy od piána a bylo jich tam mnoho...to jsem šel do vrtule ::).
Na tohle jsem docela bobkař, páč kdybych si něco zatáh do terárka (parazity, plísně a podobnej neřád) asi bych to nerozdejchal.

Už jsem taky přemejšlel jestli by nebylo dobrý hadům před krmením kořist vykoupat :-D:-D:-D
.........asi zajdu za Chocholouškem :puff: