Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta královská (javořik)

Ahoj jsem začátečník a nechal jsem se zlákat nízkou cenou a koupil si regjušku (0.5m dlouhou a 3 měsíce starou za 900,-) od p.javořík (exotera). Byl jsem si pro ni u něho doma (měl to tam velice pěkné - myslím terária) ale tady jsem se dočetl že ty jeho krajty královské jsou import :.( a že takové zvířata někdy nepřežijí. Dostal jsem strach co se může stát??? ..... proč by neměla přežít ..... mám ji 5 dní a dnes jsem ji dal myšku sežrala ji bez problémů ...... paraziti se po ní taky neprocházejí....

Nejsem žádný herpetolog, ale myslím, že u importů jde spíš o to, že někteří jedinci se tak vystresujou převozem (+zvýšené riziko vnitřních parazitů), že pak špatně přijímají potravu(což asi tvůj případ není), a proto může dojít k úhynu. Určitě jde trefit na bezvadného jedince, tak doufej, že se ti to podařilo. Mnoho zdaru

Pokud mas obavy, muzes odebrat cerstvy trus a odnest ho k veterinari (mezitim by mel byt v lednici), ktery se specializuje na hady (vlakno na tohle tema tu uz je). At v laborce udelaj bakteriologicky a parazitologicky vysetreni. Jestli to bude O.K., neni cim se znepokojovat.

Neni parazit jako parazit. Zatimco nekteri jsou pomerne neskodni a had s nimi muze zit dlouho aniz by mel jakekoli zdravotni komplikace, jini dokazou sveho hostitele pri premnozeni v podminkach teraria pomerne rychle zahubit. Stejne komplikovane je to i s lecbou. To, ze jeden preparat funguje na tasemnice neznamena, ze bude stejne ucinny i na skrkavky nebo dokonce na kokcidie ci jine prvoky. Vyber preparatu nechte radeji na nekom kdo tomu rozumi a lecbu provadejte az specificky dle vysledku parazitologickeho vysetreni. Lecba na slepo neni uplne dobra volba...

Rozbor samotny by nemel byt moc drahy, radove stovky, nad tisic to nepujde, a myslim si, ze ani nad petset,spis lecba je draha. Kazdopadne myslim, ze se jedna o import Togo nebo tak nejak tomu nadavali a co jsem se doslechl tak je to ten nej import jaky byl...Pry zerou luxusne a vubec nekapou:)Mam to info od chovatele ktery je zakoupil ve vetsim mnozstvi a od nekolika chovatelu kteri jich par odkoupili:)

Francku máš zřejmě štěstí a přeju Ti ho. Já osobně bych žádné preventivní ošetření nedoporučoval, obzvlášť když s krajtou nemáš žádné problémy. Hadi z přírody bývají na všelijaké chemikálie obzvlášť citliví a mohl bys jí tak víc ublížit než pomoci. Ten rozbor trusu by byl ale určitě namístě, člověk nikdy neví...

psal mě ten javořík (odpovídal mě na mejla) prej je dovážejí z francie z nějaké farmy (kde jsou veterináři) a nedošly do styku s improtem z přírody ....... že za poslédní 2 roky (co je od taď dováží) jim je nikdo "nereklamoval" a že by parazity neměl mít. ale kdo ví jestli nekecá ........ no ale krajtě zatím nic není vypadá dobře, v pondělí jsem ji dal myš a sežrala ji ........ teď leží v úkrytu a tráví.

nechci zakládat nov= vlákno tak se ptám tady kamarádka si přivezla z dovolene 10ti letou (prý) samici.já si myslím že samce.tak se chci zeptat mají samice výrazné takové ty drápky?Nevím jak se tomu říká odborně.za odpověď děkuji

sakra ..... čekám týden na bobek abych mohl zajít k veterináři a krajta ho hodila az dnes odpoledne (veterinář už má zavřeno a bude tam až v pondělí) ...... chvilku lozila po terárku a najednou ji vidím v jejím úkrytu s hlavou venku (jak když číhá po kořisti) napadlo mě jestli by vyjela po myši (nechtěl jsem ji ju dát) jen jsem držel myš za ocas a projel kolem krajty ......... krajta po ní vyjela a vytrhla mě ji z ruky :-? ............ ta je teda vážně nenažraná :-D